Середа, 23 вересня

Виконувач обов’язків президента Казахстану Касим-Жомарт Токаєв здобув перемогу на дострокових президентських виборах, що пройшли 9 червня. За попередніми даними казахстанського Центрвиборчкому, за нього проголосували 70,76 % виборців (більше 6,5 млн людей).

Явка на виборах склала 77,4 %, найвища – в Алматинській області – 89 %, а найнижча – в Алма-Ати (52,2 %).

За попередніми підсумками, за Токаєва проголосували 6,5 млн людей. У висунутого рухом «УЛТ тагдири» Аміржана Косанова, який позиціював себе кандидатом від опозиції, 16,2 %.

Незалежні спостерігачі в Нур-Султана, Алмати й Актау повідомляли або про перемогу на своїх ділянках Косанова, або про його високі результати. Генпрокуратура зафіксувала 19 порушень по країні, серед яких було шість вкидань.

Сам Косанов визнав поразку вже після виходу екзит-полів вночі й пояснив результат відсутністю єдиної опозиції та закликами до бойкоту голосування. Токаєв назвав передвиборчу кампанію «спокійною» і «цивілізованою».

«Це була конкуренція передвиборних програм. Це свідчить про те, що рівень політичної культури в нас, у Казахстані, серйозно виріс», –  йдеться в заяві на його сайті.

У день голосування, 9 червня, у великих містах Казахстану відбулися акції протесту з вимогою провести чесні вибори. На них затримали близько 500 людей.

Залишити коментар