Субота, 26 вересня

Ну що ж, Філарет відмовився приймати Томос та додав, що скликає 20 червня Помісний собор, аби показати… що «Київський патріархат був, є і буде». Що про це думають у мережі, та чи варто хвилюватися про автокефалію – у реакціях.

Політолог Віктор Таран запевнив, що Собор, який анонсував Філарет, не несе жодних ризиків для новоствореної української церкви. Однак, на думку експерта, всі, хто на нього прийдуть, стануть розкольниками в очах світового православ’я.

Натомість активіст, політолог та юрист Андрій Смолій переконаний, що такими вчинками та заявами патріарх розвалює єдину православну церкву. Смолій закликав ПЦУ негайно відреагувати, оскільки таким чином розпочинається процес демонтажу досягнень у створенні церкви. До слова, поки що ПЦУ ніяк не реагує на слова Філарета.

Журналістка Мар’яна П’єцух назвала заклики Філарета реваншом.

Громадський діяч і співавтор закону про мову Тарас Шамайда наголосив, що Філарет міг би увійти в історію як людина, котра, попри багаторічне прислужництво КПРС та КДБ, стала творцем УПЦ… Та натомість патріарх, вочевидь, тепер запам’ятається недолугими спробами зруйнувати автокефалію.

Журналістка та блогерка Олена Яхно також запевнила, що Філарет такими діями псує ставлення до себе. Щоправда, зробила це у більш жорсткій формі.

Тієї ж думки й Аліна Купцова. Журналістка запевнила, що тепер все виглядає так, ніби насправді патріарх боровся не за церкву, а за владу.

Натомість інша журналістка, Тетяна Висоцька, звернулася до тих, хто почав активно критикувати Філарета, пригадавши, як ті ж самі люди «цілували йому руки ще вчора». Не обійшлось і без закидів проти попереднього президента Петра Порошенка.

Пригадали у мережі й чинного президента. Сергій Цигіпа, аналітик та військовий, запевнив, що Філарет ризикує потрапити від загальний осуд, і єдині, хто може простягнути йому руку допомоги, – Зе-команда.

Політолог Юрій Романенко пригадав, як напередодні отримання Томосу засумнівався, чи не зіпсує все якийсь із конфліктів між священнослужителями. Вочевидь, «внутрішній голос не підвів».

Блогер і колумніст Дмитро Литвин запропонував відправити Філарета… до монастирю. Мовляв, це цілком відповідає християнській традиції та самій сутності християнства.

Журналістка Ярослава Міщенко розповіла, що чи не вся інтелігенція умовляла та просила Філарета не робити демаршів, однак марно. Ба більше, авторка розповіла, що нібито за участь у цьому форумі, де патріарх зробив свою заяву, військовим священникам пропонували по 400 доларів.

І наостанок, аби трохи розбавити стрічку.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар