П'ятниця, 25 вересня

Слухання у Постійній палаті третейського суду в Гаазі за позовом України щодо порушення Росією права прибережної держави почалися о 10-й ранку за місцевим часом.

«Це спір про порушення Росією прав України за КОМП (Конвенції ООН з морського права) у Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці. На порушення численних положень КОМП та без будь-яких юридичних на те підстав Росія протиправно збудувала міст через міжнародну протоку. Росія утискає судна усіх країн, що прямують до українських портів чи з них. Росія розкрадає наші енергоресурси в межах наших прав на морських просторах. Росія не пускає наших рибалок у води, в яких вони завжди ловили рибу. Ці порушення становлять у своїй сукупності суцільну зневагу міжнародного морського права з боку Росії», – сказала заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль під час свого виступу.

Слухання триватимуть до вечора. У понеділок свою позицію озвучила РФ. Згідно із графіком, завтра в слуханнях оголошено перерву. Другий раунд починається 13 червня, виступатиме Росія. Наступного дня, 14 червня – Україна.

Залишити коментар