П'ятниця, 25 вересня

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Україна може вступити до Євросоюзу в 2035 році. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. 

За словами Клімкіна, якщо настрої всередині ЄС збалансуються, балканські країни успішно інтегруються в 2025 році, то після цього в України з’явиться реальний шанс отримати європейську перспективу.

«Амбітно, але можливо. Нагадаю, що для цього потрібна згода всіх країн-членів ЄС. Тому до того часу маємо реально стрибнути вище голови, щоб змінити Україну й українці», – написав Клімкін. Потім, за його словами, розпочнуться передвступні переговори.

Якщо проаналізувати ретроспективу розширення ЄС в останні роки, то з моменту подачі заявки на вступ до моменту отримання членства проходило в середньому 10 – 12 років.

Нагадаємо, на сесії Міжпарламентської асамблеї Україна – Польща – Литва, яка завершилася 8 червня в Києві, сторони підписали підсумковий документ, який містить домовленість щодо стратегії 2025 та 2027 років як періоду для можливого вступу України до ЄС.

2 комментария

Залишити коментар