Вівторок, 24 листопада

Метеоблог головного синоптика країни

Спека охопила всю Україну. Люди нарікають на високу температуру повітря, хоча на календарі й за вікном – літо. І саме влітку нікого не здивуєш 30-градусною спекою. Часто використовують термін «температура на сонці», проте температури на сонці чи температури в затінку не існує. Є температура повітря, яку вимірюють спеціальними метеорологічними приладами у спеціальних умовах. Якщо чийсь приватний термометр показує +40 градусів, часто це означає, що або на нього потрапляють прямі сонячні промені, або він отримує додаткове тепло від розпеченого підвіконня. Наші відчуття – це інша справа, на сонці людина сильніше потерпає від спеки, аніж у тіні розлогого дерева. Тому довіряємо лише професійним вимірюванням фактичної температури повітря.

До кінця поточного тижня спека в Україні втримається. Максимальна денна температура повітря досягатиме в усіх областях +30+35 градусів.

Нічна температура повітря коливатиметься в межах 17-24 градусів тепла. Важливий фактор цими спекотними днями!

Температура води в Чорному морі становить 23-26 градусів, в Азовському – 24-27 градусів, у Дніпрі – 22-25 градусів.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: www2.wetter3.de

Короткочасні дощі з грозами до кінця тижня, ймовірно, випадатимуть локально у західних областях, на півночі та в центрі, окрім Дніпропетровської області.

У дощах очікується тимчасове зниження температури повітря на 10-12 градусів.

На півдні, у східних областях України переважатиме суха повітряна маса, і тому пожежна небезпека посилиться. Варто бути вкрай обережними з вогнем!

Наступного тижня синоптична ситуація особливих змін не зазнає. Переважатиме спекотна погода. Проте на півночі та в західній частині можливе незначне послаблення спеки до 27-32 градусів. На півдні та сході України, а також у більшості центральних областей очікується протягом дня +30+35 градусів.

Короткочасні грозові дощі можливі місцями на заході. Ближче до середини тижня, 19-20 червня, опади поширяться на північну частину та на Харківщину.

У Києві впродовж 13-16 червня пануватиме спекотна, переважно суха погода. Температура повітря у столиці коливатиметься в межах 30-33 градусів вище нуля.

Спека втримається на початку тижня, а з вівторка, з 18 червня, у столиці передбачається послаблення спеки до +27+29 градусів.

Впродовж 18-20 червня у Києві місцями пройдуть короткочасні грозові дощі.

Погода найближчих днів вимагатиме багато води, рятівної тіні, кондиціонерів, капелюшків, призабутих мереживних парасоль, уваги до поводження з вогнем, уваги до малюків, старших людей та тварин, які особливо можуть потерпати від спеки, а також насолоди від справжнього літа із річками, галявинами, метеликами, полуницями та черешнями.

Спека разом із літом так швидко минає. Давайте не нарікати, а насолоджуватися.

Наталка Діденко

2 комментария

  1. підозрюю,що насінням ананасів запасатись час ))) а що думають синоптики з приводу планетарних змін,бо таке відчуття ,що через рік-другий Україна буде в зоні тропіків ?))))))

  2. Можно я тоже буду работать синоптиком? не один прогноз не совпал!!!! 1 из 10 прогрозов это простр случайное совпадение!!! когда уже наступила жара — передают жару( спасибо, капитан очевидность), а за 2 дня до этого грозы ,похолодания, аакие-то сумагедшие дожди которых нет!!!! от ваших прогнозов пользы ноль!!!!

Залишити коментар