Субота, 5 грудня

Рівно п’ять років тому, 13 червня 2014 року, українські захисники визволили Маріуполь від окупантів. Що пишуть у день річниці та про що слід згадати сьогодні – у реакціях від Opinion

Екс-президент Петро Порошенко подякував усім, завдяки кому в Маріуполі настав мир. Зокрема, і мужнім маріупольцям, котрі також протистояли ворогу.

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун нагадала, що визволяли місто від російської окупації бійці «Азову», спецбатальйон «Дніпро», Національна гвардія та 72-га окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців.


На думку Супрун, звільнення Маріуполя – це історія про українців, які зупинили одну з найсильніших армій світу та вибороли право бути вільними. Бути сильними й відважними – обов’язкова складова перемоги та звільнення решти українців на всіх фронтах гібридної війни.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман також долучився до привітань із нагоди річниці визволення міста, подякувавши захисникам та підкресливши, що ця перемога була надзвичайно важливою для усієї країни.

Подякував захисникам і міністр молоді та спорту Ігор Жданов.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем’єр-міністерка, наголосила, що нині для міста й регіону відкриваються можливості, яких вони були би позбавлені, якби в червні 2014 року ми не вирвали край із московських пазурів. А ось історію Маріуполя авторка назвала ілюстрацією безальтернативності нашого курсу на ЄС і НАТО: або європейська та євроатлантична інтеграція, або морок «руского міра».

Про річницю звільнення міста нагадали й на сторінці Національної гвардії, навівши кілька спогадів гвардійців, котрі брали участь в обороні Маріуполя.

На сторінці Міністерства внутрішніх справ розповіли, що зараз читають спогади тих, хто дав можливість підняти українські прапори над містом біля моря.

Нардеп Дмитро Лінько назвав звільнення Маріуполя однією з найбільш успішних операцій українських захисників.

Закликав пам’ятати про нашу перемогу й голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. За його словами, саме пам’ять про перемоги в минулому – це запорука майбутніх перемог.

Письменник та ветеран війни Юрій Руденко натомість припустив, що тоді маріупольці навряд чи розуміли, яке добро принесли їм об’єднані сили наших захисників, однак у відповідь на «рускую вєсну» Україна почала «українське літо».

Сергій Тамарін (псевдо Собер), один із визволителей Маріуполя, розповів, що ейфорія вже давно минула, а за п’ять років залишилися тільки розчарування від спроб маніпулювати цими подіями. Зрештою Сергій зізнається: розуміючи, як все могло бути далі, стає прикро, адже Маріуполь мав стати першою літерою в нашій перемозі, та у влади, за його словами, було інше бачення.

Борис Овчаров (позивний Дончанин), ще один із захисників, котрі визволили місто, поділився спогадами та додав, що тоді був золотий склад «Азову».

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар