Субота, 26 вересня

У прес-службі Православної церкви України відреагували на гучні заяви Філарета щодо неприйняття Томосу та скликання Собору.

Зокрема, у заяві ПЦУ йдеться про те, що текст Томосу був відомий за кілька місяців, тоді як Філарет запевняв, що ознайомитись зі змістом можливості не було.

«Сам текст Томосу став відомим понад п’ять місяців тому. Він принципово не відрізняється від низки подібних Томосів, наданих у минулому автокефальним Помісним Церквам. Відтак проголошення лише зараз негативних оцінок, цілком суголосних із пропагандою проти Томосу з боку Московського Патріархату, викликає здивування та глибоке несприйняття в Церкві та суспільстві», – ідеться в повідомленні.

Також прес-служба повідомляє, що УПЦ Київського патріахату як окреме релігійне об’єднання припинила свою діяльність, приєднавшись до помісної ПЦУ: «Тим самим рішенням Помісного Собору УПЦ КП припинено діяльність статутних органів об’єднання та чинність Статуту УПЦ КП».

«Почесний Патріарх Філарет не має права одноосібно скликати “Помісний Собор УПЦ КП” ані за Статутом Православної Церкви України, ані навіть за припиненим Статутом УПЦ КП. Самовільне та позастатутне проведення зборів невизначеної групи не уповноважених осіб з присвоєнням цим зборам назви “Собору” означатиме церковне розділення та відділення організаторів та учасників таких зборів від Православної Церкви України з усіма канонічними та юридичними наслідками.

Тому всіх ієрархів, духовенство і вірян, хто бажає блага для Церкви і України, закликаємо не брати жодної участі у заходах і діях, які руйнують єдність Помісної УПЦ», – підсумували у прес-службі ПЦУ.

Залишити коментар