Неділя, 29 листопада

Сьогодні минає п’ята річниця катастрофи українського військово-транспортного літака ІЛ-76. П’ять років тому, 14 червня 2014 року, під час заходу на посадку він був збитий російськими терористами. 49 військовослужбовців, які перебували на борту, загинули. Про день, котрий ми не в праві забути, – у реакціях від Opinion.

На сторінці Міністерства оборони України нагадали, що на борту літака перебувало 40 десантників та 9 членів екіпажу. Cьогодні ж дзвін пам’яті пролунав 54 рази, адже в наступні роки, 14 червня, загинули й інші захисники. Прізвище та ім’я кожного – нижче.

Колишній начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко висловив співчуття рідним та близьким офіцерів, сержантів і солдатів, котрі загинули за Україну, наголосивши, що вони з гідністю та честю захищали нас від агресора.

Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров’я, нагадала, що винні досі не покарані, а розслідування та судові засідання все ще тривають. Також Супрун зазначила, що тіла декого із захисників, які загинули, і сьогодні залишаються на території аеропорту.

Володимир Зеленський наголосив, що наш обов’язок полягає у тому, аби не дозволити повторення подібних трагедій у майбутньому. Окрім того, президент назвав одним із ключових пріоритетів необхідність налагодити ефективне функціонування військової юстиції. Адже загибель військових – це не статистика, а глибока рана, котра ще довго не загоїться.

На сторінці Служби безпеки України запевнили: відомство має неспростовні докази, що рішення про збиття було прийняте в Кремлі та приведене у дію позаштатним підрозділом Головного управління Генштабу збройних сил РФ, відомим як «приватна військова компанія “Вагнера”».

Екс-президент Петро Порошенко також згадав про трагічну річницю, підкресливши, що збили літак саме російські найманці.

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов закликав пам’ятати про цей злочин російських терористів, не забувати його та не пробачати тим, хто відібрав життя у 49-ти українських воїнів.

Сергій Кривонос, бойовий генерал та заступник секретаря РНБО, наголосив, що десантники, як і льотчики, не помирають – вони пішли на небо заради нашого майбутнього.

Андрій Тетерук, ветеран та народний депутат, підкреслив, що Росія прийшла на нашу територію вбивати українців, і сьогодні датами смертей усіяний чи не кожен день календаря.

Міський голова Дніпра Борис Філатов назвав трагедію ІЛ-76 однією з найбільших у новітній історії України. Адже цей день перевернув життя не лише родин загиблих, але й став страшним досвідом війни для кожного з нас.

Блогер Борис Немировський зауважив, що п’ять років тому світ практично не відреагував на нашу трагедію. І, напевно, якби не збитий «Боїнг», не реагував би ні на що. Сьогодні ж, на думку автора, про загибель українських десантників з ІЛ-76 пам’ятають лише українці. А тому й забути права не маємо.

Ветеран та блогер Роман Кулик підсумував, що ми маємо чимало причин ненавидіти ворога та пам’ятати справжнє обличчя РФ, усі їхні злочини та підлість. А також згадувати про загиблих героїв. І трагедія ІЛ-76 – одна із цих причин.

Збирав реакції Степан Коза

1 комментарий

  1. нахилигрушу on

    Ну що , вся ця «політична мерзота» пропіарилася черговий раз на крові українців, на горі сімей загиблих …. А ХТО СИДИТЬ У ТЮРМІ ЗА ЇХНІ СМЕРТІ !?!?! ХТО ВІДПОВІВ ???? ДЕ ТОЙ ДИБІЛ-ГЕНЕРАЛ , ЗРАДНИК УКРАЇНИ, ЩО ПОСЛАВ ЇХ НА ВІРНУ СМЕРТЬ !?!?! СКІЛЬКИ ВІН ОТРИМАВ ВІД ПУТИНОЇДІВ ІУДИНИХ ГРОШЕЙ !? ЗА СКІЛЬКИ ВІН ПРОДАВ УКРАЇНЦІВ І СКІЛЬКИ ВІН «ЗАНІС» БАБЛА ПОРОШЕНКУ, ЛУЦЕНКУ ТА ІНШІЙ ПОГАНІ=ЗРАДНИКАМ УКРАЇНИ, ЩОБ НЕ СИДІТИ У ТЮРМІ !? ОСЬ ПРО ЩО СЬОГОДНІ ТРЕБА ГОВОРИТИ, ПРО ДОГОВОРНЯК ПОРОШЕНКА З ПУТІНИМ ЗАРАДИ ГРОШЕЙ, ЗАРАДИ ПРИБУТКІВ НА КРОВІ !!!! ХТО ВІДПОВІВ ЗА ІЛОВАЙСЬК ? ХТО ВІДПОВІВ ЗА ДЕБАЛЬЦЕВЕ ? ОСЬ ПРО ЩО ТРЕБА ГОВОРИТИ І ТЯГНУТИ ЗРАДНИКІВ УКРАЇНИ ЯКЩО НЕ ДО ГІЛЛЯКИ, ТО ХОЧ НА НАРИ ! А ВОНИ, МЕРЗОТНИКИ, ПОРОШЕНКИ, ГРОЙСМАНИ, ПАРУБІЇ, ЛУЦЕНКИ, СВИНОБОРОНПРОМИ , ПАШИНСЬКІ ЩЕ ХОЧУТЬ ПРОЛІЗТИ У НОВУ ВЕРХОВНУ РАДУ , ЩОБ ЗАХОВАТИСЯ ТАМ ВІД НАРОДУ !!! ЗЕЛЕНСЬКИЙ- САДЖАЙ ЇХ У ТЮРМУ !!!! ДАВАЙ, НАРОД ДОПОМОЖЕ !!!! ПОСАДІМО ВСЮ МЕРЗОТУ ЯКА ОСТАННІ 5 РОКІВ ТВОРИЛА ГЕНОЦИД УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ !!!! СЛАВА УКРАЇНІ ! ГЕРОЯМ СЛАВА ! СМЕРТЬ ВОРОГАМ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ !!!!

Залишити коментар