П'ятниця, 25 вересня

Міжнародна слідча група (JIT), зібрана для з’ясування причин катастрофи лайнера рейсу МН17 на Донбасі влітку 2014 року, назвала імена перших чотирьох підозрюваних в причетності до збиття літака.

Підозрювані в катастрофі МН17 за версією слідства: Сергій Дубинський (позивний «Хмурий») – голова розвідки «ДНР», ветеран ГРУ РФ. Його вважають організатором бойового застосування установки.

Ігор Гіркін (позивний «Стрелок») – міністр оборони «ДНР». Уранці 18 липня брав участь у розмові з Дубинським, який пов’язаний із евакуацією установки «Бук» з підконтрольної сепаратистам території України назад до Росії. Імовірно, Стрелков також був повністю обізнаний про постачання «Бука» з Росії.

Олег Пулатов (позивний «Гюрза») – підполковник запасу російських повітряно-десантних військ. Причетний до перевезення «Бука» та організації охорони району падіння уламків збитого літака. Вважається, що він був біля установки в момент пуску.

Леонід Харченко (позивний «Кріт») – громадянин України, командир «розвідувального батальйону в «2-му відділі ГРУ “ДНР”», причетний до охорони установки «Бук» у районі місця пуску на південь від Сніжного. Можливо, він також координував транспортування «Бука» з Донецька до місця пуску та подальшу евакуацію «Бука» в Росію.

Сьогодні команда розслідувачів Bellingcat також опублікувала нову доповідь, яка містить імена реальних бойовиків, які виявилися фігурантами прослуховувань СБУ та були причетними до транспортування російського «Бука» й збиття літака рейсу MH17.

Залишити коментар