Неділя, 27 вересня

І до новин (не) зі сфери фантастики: екс-заступника глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Портнова поновили на посаді професора кафедри конституційного права КНУ ім. Шевченка. Студенти збираються на протест, Портнову байдуже, Парубій застерігає від реваншу «русского мира», а ми розповідаємо про все в реакціях.

Письменниця та правозахисниця Лариса Денисенко переконана, що Портнов навряд чи зможе навчити студентів чомусь адекватному. Хіба що «на прикладі непоганого юридичного технаря, котрий зневажає всі конституційні принципи, продемонструє не лише те, як залишатися в професії, а і як бути в ній професором».

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій назвав камбек Портнова одним із складників чорного дня зі смородом «русского мира», наряду із загибеллю Тимчука, вибриками Московської церкви та Жуковим у Харкові.

Тим часом студенти та випускники університету організували акцію «Ні Портнову в КНУ!», котра відбудеться сьогодні о 18:30. За словами активіста Сергія Мазура, одному з організаторів цієї акції, студенту Івану Голоду, вже погрожували охоронники навчального закладу та обіцяли незаліки.

До слова, самому Андрію Портнову, вочевидь, байдуже на анонсовану акцію. У своєму телеграм-каналі колишній член адміністрації Януковича лише зазначив, що підтримує будь-який протест, окрім голодування.

Ветеран АТО та блогер Роман Кулик також обурився відновленню Портнова на кафедрі конституційного права. На думку автора, ректор повністю «забив» на репутацію власного університету.

Заступник міністра юстиції Сергій Петухов нагадав, що освіта юриста містить у собі два складники: професіоналізм та етичність. Автор допису не знає, наскільки професійним є Портнов, однак щодо другого складника – точно немає чому вчити студентів.

Іван Примаченко, історик і співзасновник проєкту Prometheus, переконаний, що поновлення Портнова – це не просто цинічне відбілювання репутації одного з найбільш одіозних членів команди Януковича, але й допомога реваншу регіоналів. І університет, за словами Примаченка, має вкрай мало часу, аби виправити цю ситуацію.

А ось інвестбанкір Сергій Фурса не без іронії зазначив, що після повернення Портнова ми точно зможемо пояснити, чому корпус університету червоного кольору. Від сорому.

Ганьбою назвав поновлення Портнова і громадський активіст і співавтор закону про мову Тарас Шамайда.

Активіст Василь Арбузов наголосив, що в Портнові його лякає не стільки сам Портнов, як інші «цікаві люди», котрі повернуться, якщо нас «промнуть» у цій конкретній ситуації. А ще лякає мовчання президента.

Натомість письменник Ян Валетов наголошує, що Портнова можна вважати ким завгодно, але якщо немає правових причин обурюватися його поновленню в університеті, то й робити цього… не варто. Хоча за такою логікою і справді можна не займатися дрібницями, а одразу поновити Портнова в АП.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар