Неділя, 27 вересня

Метеоблог головного синоптика країни

Погода часто є предметом суперечок, претензій та невдоволення. Буквально одиниці тішаться гарним хмарним днем, рясним дощем чи яскравим літнім сонцем. Для більшості з нас сонце заяскраве, сніг занадто білий, ожеледиця слизька, дощ мокрий, гроза заголосна, град неідеально круглий, а хмари взагалі постійно змінюють свою форму та колір.

Ми часто чуємо, що в дитинстві взимку були високі снігові кучугури, весна починалася за розкладом, влітку не було смерчів чи шквалів, восени все ставало золотим від правильно пожовклого листя. А зараз нічого хорошого в погоді немає.

Дивуватися таким тенденціям не варто, адже люди часто схильні до інфантильного сприйняття реальності. І це показує не лише відношення до природного стану атмосфери, але й до суспільних процесів. Суспільні процеси ми залишимо професійним експертам, а поки що зазирнемо в найближче синоптичне майбутнє.

До кінця тижня спека в Україні триватиме. Максимальна температура повітря коливатиметься в межах +30+35 градусів. При більш інтенсивному сонячному нагріванні в південній частині, на сході та на Дніпропетровщині градуси можуть бути вищими. Уникайте тривалого перебування на сонці, пийте більше води, захищайте голови, щоб уникнути теплого чи сонячного удару, надавайте перевагу світлим натуральним тканинам та особливо ретельно стежте за малюками й людьми похилого віку.

Вночі в Україні температура повітря становитиме 18-24 градуси тепла, у Карпатах місцями 12-18 градусів тепла.

У західних областях 22-23 червня температура повітря знизиться до +24+28 градусів.

Поєднання високої температури повітря та сухої погоди суттєво підвищуватиме пожежну небезпеку, тому варто бути вкрай обережними з вогнем.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: wetteronline.de

Короткочасні дощі з грозами в період 20-23 червня найбільш ймовірні у західній частині України. Дощі можуть переходити в сильні зливи. Локально очікуються шквали та град. На решті території суттєві опади малоймовірні.

Наступного тижня в Україні очікується зміна температурного режиму.

25-26 червня, поступово, починаючи із західних областей, в Україні спека послабне. Температура повітря в денні години знизиться до +23+28 градусів. На півдні України та в східній частині послаблення спеки передбачається 27-28 червня.

Короткочасні дощі випадатимуть на наступному тижні переважно в західних областях та на півночі України. Проте така завчасність прогнозу потребує уточнення, тож варто уважно стежити за нашими наступними прогнозами.

У Києві до кінця тижня триватиме спека, і навіть посилиться. Температура повітря протягом дня становитиме +30+34 градуси. Істотні опади малоймовірні, переважатиме суха погода.

У понеділок та вівторок, 25-26 червня, у столиці ще буде спекотно, проте з 26 червня почнеться послаблення спеки. Температура повітря знизиться в денні години до +23+26 градусів.

У Києві на наступному тижні збільшиться ймовірність дощів із грозами. При грозах можливі шквали та навіть град.

Отже, погода в Україні – украй неоднорідна: від спеки до похолодання, від сильних літніх злив до посушливих періодів. Атмосфера – живий організм, потужний, сильний і незалежний. Тому краще все ж сприймати будь-яку погоду за належне, розумно та безпечно підлаштовуючись під різноманітні синоптичні ситуації. А для цього треба бути дорослими, вивчати природні процеси, постійно самовдосконалюватися, вчити дітей, цікавитися довкіллям своїм та інших країн, щоб краще розуміти походження процесів, берегти природу. Словом, бути відповідальними.

Наталка Діденко

1 комментарий

Залишити коментар