П'ятниця, 27 листопада

Конституційний суд визнав, що указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради не суперечить закону. Про це повідомили в прес-службі Конституційного суду.

Так, судді зазначили, що цей склад парламенту не відновив у регламенті «правове регулювання питання припинення діяльності коаліції депутатських фракцій», з яким пов’язується початок перебігу місячного терміну формування нової коаліції та право президента на розпуск Ради, якщо коаліцію не створили.

Таким чином, як зазначає КС, між президентом і Радою виник «конституційний конфлікт» щодо дострокового припинення повноважень парламенту, який «не має правового рішення», бо Конституція не визначає порядку припинення діяльності коаліції.

«Водночас носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ; народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування (ч. 2 ст. 5 Конституції України). Це засадниче положення конкретизується приписом ст. 69 Конституції України про те, що народне волевиявлення здійснюється через вибори. Конституційний Суд України констатував, що розв’язання конституційного конфлікту народом шляхом проведення позачергових виборів до Верховної Ради України відповідає вимогам ч. 2 ст. 5 Конституції України», – пояснив своє рішення суд.

Рішення Конституційного суду є остаточним і не підлягає оскарженню.

1 комментарий

  1. Выборы проводят в спешке, чтобы не дать народу опомниться и составить объективное впечатление о новых партиях, внезапно появившихся перед этими выборами — «Слуга народа», «Голос» (Вакарчук), «Cила и честь» (Смешко)… Те, кто сейчас рвётся в депутаты, наверняка думает, что получит депутатский мандат и заветную неприкосновенность аж на 5 лет! Точно так же думали депутаты всех предыдущих созывов. Ага, щаааас!.. Украина имеет богатый опыт досрочных выборов — как парламентских, так и президентских. Если депутаты начнут борзеть — роспуска Рады им не избежать. В лучшем случае роспуск.

    А ещё бывает и так:
    Протест в Тбилиси: активисты ворвались на территорию парламента Грузии
    https://nv.ua/world/countries/oppoziciya-vzyala-shturmom-zdanie-parlamenta-gruzii-50028089.html

Залишити коментар