Середа, 30 вересня

Голова грузинського парламенту Іраклій Кобахідзе подав у відставку після масових протестів у Тбілісі, спровокованих тим, що місце спікера парламенту на засіданні асамблеї православ’я зайняв російський депутат. Таке рішення ухвалили на засіданні політради правлячої партії «Грузинська мрія».

Зазначимо, що під час протестів ввечері 20 червня грузинська опозиція та протестувальники вимагали не тільки відставки Кобахідзе, а й міністра внутрішніх справ Георгія Гахарії, прем’єр-міністра Мамуки Бахтадзе, а також призначення дострокових парламентських виборів.

Нагадаємо, унаслідок протестів біля парламенту Грузії постраждали 240 людей. Невдоволення громадськості викликало те, що російський депутат, член «Комуністичної партії» Сергій Гаврилов сидів у кріслі голови парламенту Грузії, коли виступав на сесії Міжпарламентської асамблеї православ’я. Це також викликало обурення групи парламентаріїв, які зірвали засідання.

Після декількох годин сутичок, застосування сльозогінного газу, гумових куль та водометів силовики завершили операцію з розгону акції протесту. Лідер опозиційної партії «Нова Грузія» Георгій Вашадзе анонсував нову акцію протесту 21 червня о 19:00 на проспекті Руставелі.

Залишити коментар