Вівторок, 22 вересня

Почесний патріарх Філарет втратив канонічні права й обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією. Про це ідеться у рішенні Православної церкви України. Також ПЦУ підпорядкувала собі всі монастирі УПЦ Київського патріархату через затягування цієї процедури Філаретом.

«Почесний Патріарх Філарет залишається у складі єпископату Православної Церкви України, однак втратив канонічні права й обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією», – ідеться в рішенні Синоду.

Тепер Філарет може через лист на ім’я глави ПЦУ Епіфанія звернутися до Священного Синоду щодо свого майбутнього становища у Православній Церкві України.

Також Синод визнав, що скликане Філаретом 20 червня у Володимирському соборі зібрання «не мало жодних повноважень на ухвалення рішень».

Нагадаємо, 20 червня на Соборі Філарета вирішили відновити ліквідовану УПЦ Київського патріархату. Також Філарет вирішив, що УПЦ КП претендує на майно та кошти ліквідованої церкви. Речник Православної церкви України заявив, що рішення Філарета не матимуть впливу на Православну церкву України. Православна церква України відсторонила двох священників, які підтримали Філарета.

Залишити коментар