Неділя, 27 вересня

В Україні вперше проводять загальнонаціональне дослідження для вивчення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань (НІЗ). Рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров’я підхід для епідеміологічного нагляду за факторами ризику НІЗ має назву STEPS. Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я України.

«У світі більш ніж 130 країн хоча б одного разу брали участь в дослідженні STEPS. У деяких країнах STEPS проводилося декілька разів, в Україні – вперше», – зазначили в МОЗ.

Результати досліджень потрібні не лише для вивчення тенденцій усередині країни, але й для порівнянь між країнами. Зокрема, вони містять соціально-демографічні показники, рівень вживання алкоголю й тютюну, інформацію щодо харчування, фізичної активності, результати вимірів артеріального тиску, глюкози, холестерину, наявність хвороб системи кровообігу, дані фізичного огляду та біохімічні показники.

Такі неінфекційні хвороби як рак, діабет, серцево-судинні, хронічні респіраторні, психічні захворювання є причиною смертності № 1 у світі та в Україні. Вони є причиною 90 % усіх передчасних смертей, наголосили в МОЗ.

Залишити коментар