Неділя, 20 вересня

Повернення Росії до ПАРЄ – те, у що хотілося вірити найменше, та те, що сталося попри справжню боротьбу української делегації. Думки, оцінки та аналіз – у реакціях від Opinion.

Володимир Зеленський наголосив, що розчарований рішенням ПАРЄ. Президент подякував українській парламентській делегації та тим, хто разом із ними мужньо боровся до кінця.

П’ятий Президент України Петро Порошенко назвав рішення Асамблеї першим серйозним дипломатичним ударом, який Україна отримала за останні п’ять років. Порошенко пообіцяв задіяти усі свої зовнішньополітичні зв’язки, «аби вірус всепрощення Росії за анексію Криму та окупацію Донбасу не розповсюдився далі».

Дипломат та політик Роман Безсмертний наголосив, що Зеленський завчасно знав про те, чим закінчиться засідання ПАРЄ, і саме через це уникнув зустрічі з нашими депутатами. Поза тим, Безсмертний наголошує, що Росія використала зручний момент виникнення протиріччя всередині України.

Тарас Березовець, журналіст та політтехнолог, розкритикував Зеленського, наголосивши, що весь останній місяць, допоки тривала позиційна боротьба довкола скасування санкцій проти Росії, у Раді Європи, у команді президента займалися чим завгодно, окрім цього питання. 

Натомість журналістка Тетяна Висоцька переконана, що повернення Росії в ПАРЄ – це одна з «мін», які нібито Порошенко заклав Зеленському.

Політтехнолог Олексій Голобуцький зі свого боку назвав події в ПАРЄ першим провалом України на міжнародній арені за каденції Зеленського. Експерт погоджується, що ситуація з голосуванням не виникла раптово, однак зауважує: раніше президентові вдавалося вжити дієвих заходів і на тому чи іншому етапі зупинити повернення РФ до асамлеї.

Нардеп Вадим Денисенко переконаний, що рішення ПАРЄ слід вважати серйозним сигналом всім нам. Причиною такого успіху росіян політик вважає вміння чекати та попри поразки й удари грати свою гру.

Саід Ісмагілов, один із мусульманських духовних лідерів України, розцінив рішення ПАРЄ як зраду людських цінностей та подальший демонтаж міжнародних принципів, коли з терористами та вбивцями не те, що не сиділи разом у міжнародних інституціях, а й руки не подавали. Ісмагілов закликав українців гуртуватися та захищати національні інтереси нашої країни.

Письменник Макс Кідрук висловився більш лаконічно, зазначивши, що його віра в «ліберальну демократію та заснований на ній світ без конфліктів» сьогодні остаточно померла.

Роман Кулик, ветеран російсько-української війни та блогер, переконаний, що рішення ПАРЄ – це, зокрема, і свідчення того, як нашого президента сприймають європейські партнери, тобто ніяк.

Письменник Андрій Любка також підтримав думку, що повернення Росії в ПАРЄ – це перша геополітична поразка Зеленського. Та водночас автор зауважує: його поразки – це тепер і поразки України. Поза тим, Любка вважає, що, на жаль, це не остання поразка.

Політичний експерт Олексій Мінаков відзначив, що це не стільки зовнішньополітична поразка України, як поразка Європи, котра не витримала іспит на єдність у протистоянні з агресором та зрадила принципам демократії й верховенства права.

Мустафа Найєм, народний депутат та екс-журналіст, підкреслив, що рішення ПАРЄ – це ніщо інше, як зрада. Адже повернення Росії до Асамблеї – це не про демократію, не про права людини чи цінності, а про гроші.

Громадський активіст Сергій Стерненко наголосив, що Європа, хоч і не вся, але прагне до примирення з Росією, адже для них це вигідно з економічної точки зору. 

Політолог та публіцист Станіслав Федорчук нагадав, що єдиний захист для України – це наші Збройні сили. Окрім того, автор допису додав, що час шукати нових союзників, для яких режим Путіна вже завтра не стане дружнім.


Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар