Середа, 23 вересня

На українські гроші очікує «поповнення»: Національний банк наприкінці жовтня введе в обіг нову банкноту – 1 000 гривень. На чільному боці найдорожчої української купюри зображено Вернадського, а на зворотньому – будівлю президії НАН України. Як оновлення сприйняли в мережі – у реакціях.

У Національному банку зазначають: нова банкнота поєднала в собі провідні технології дизайну й захисту та загалом наслідує стиль «модернізованого покоління гривні». Ну, це оті гарні новенькі 20, 100 та 500 гривень, які перший час шкода розмінювати та витягати зі своїх гаманців.


А ще в Нацбанку непогані Smm-ники, котрі спробували завчасно розвінчати міфи про нову банкноту. Так, наприклад, кусати лікті вже офіційно можуть ті, хто почав кричати про зростання цін, інфляцію та подібне. Хоча, здається, для цього їм не завжди потрібен привід.

До того ж, у Національному банку запевняють, що введення тисячі гривень аж ніяк не означає емісію гривні. 

І наостанок: девальвації гривні також очікувати не слід. Навіть якщо це прогнозує ваш улюблений фінансово-диванний експерт.

А тепер побачимо, що пишуть у мережі лідери думок. Так ось, блогер Денис Казанський наголошує, що купюра номіналом у тисячу гривень – це більш ніж нормально. Натомість ненормальним було, коли найбільша купюра (500 гривень) коштувала менше 20 доларів. А ось щодо портрету на новенькій тисячі, блогер зауважив: непогано було б, аби на нових гривнях з’явився композитор Леонтович.

Історик, журналіст та публіцист Вахтанг Кіпіані зауважив, що Вернадський – це, звісно, великий вчений, фундатор АН тощо, та водночас – міст, який сполучає нас із Росією. Відтак Кіпіані переконаний, що фігуру обрали несвоєчасно.

Подібної думки притримується й науковий співробітник Інституту історії України Олександр Алфьоров. За його словами, Вернадський не мав позиції в контексті української державності. Сам же історик зазначає, що розмістив би на цій купюрі радше гетьмана Павла Скоропадського.

Петро Балог, віцедиректор київського Інституту релігійних наук св. Томи Аквінського, також зауважив, що позиція Вернадського щодо України у власне українських джерелах названа «неоднозначною». Натомість у російських джерелах ідеться про… ототожнення Вернадським себе із «рускім чєловєком». Такі ось справи.

Письменник та перекладач Остап Українець і взагалі назвав розміщення Вернадського на купюрі ознакою непрофесійності всіх причетних та образою поточного стану української науки.

Володимир Фльонц, засновник ГО «Електронна демократія», не вбачає причин для паніки в появі купюри номіналом 1 000 гривень, однак зізнається в певному розчаруванні: у 2019 році ми знову отримали новий папірець замість спроби користуватися новими технологіями.

Письменниця Маріанна Кіяновська поставилася до появи нової купюри вкрай критично, зазначивши, що в той самий час у Європі скасовують обіг банкноти номіналом у 500 євро.

А ось журналістка Катерина Венжик не без гумору розкритикувала тих, хто закидає, що нібито подібні номінали сприяють корупції та тіньовій економіці. І справді, чому ми ще не подолали корупцію, не маючи грошей більших за 20 гривень?

Що я ще можу вам запропонувати? Хіба що кілька непоганих жартів із тієї ж соціальної мережі. Мій фаворит, наприклад, – Театр на Подолі.

Збирав реакції та чекав на купюру з Бандерою Степан Коза

Залишити коментар