Вівторок, 15 жовтня

Метеоблог головного синоптика країни

Сильна спека ходить по Європі, як колись відомий привид. Спочатку вона лютувала в Україні, а тепер перемістилася на Західну Європу. І цілком північна Німеччина важко дихає від +33+37 градусів, не кажучи вже про Іспанію та все Середземномор’я.

Найближчими днями Україна нарешті отримає свіжу компенсацію за нещодавню спеку. Атмосферний фронт, пов’язаний із балтійським вологим циклоном на ім’я Отто, створить умови для вологої та прохолодної погоди.

Дощі будуть локальними та невеликими, проте холодне повітря, яке завжди важче, затікатиме в Україну разом із сильним вітром. Напрямок вітру очікується північно-західний. Уважно вибирайте місце для паркування автомобіля, особливо небезпечні зони – під старими деревами.

На півдні та сході України сильний вітер малоймовірний. Спека падатиме стрімко та вже протягом 28, 29 та 30 червня в більшості областей України денна температура повітря становитиме +20+26 градусів. На півдні та сході очікується +23+29 градусів, а в північних областях подекуди навіть +18+22 градуси.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: met.fu-berlin.de

Суттєво похолодає вночі – стовпчики термометрів опускатимуться до +9+16 градусів. Початок липня знову посилить температурний режим в Україні, очікується впродовж дня +25+30 градусів, на півдні та сході місцями до +32 градусів. Проте сильна спека малоймовірна.

1-го липня в Україні переважатиме високий атмосферний тиск, опадів не передбачається, лише на південному сході можливі локальні грозові дощі. 2 липня до нас завітає атмосферний фронт, тому збільшиться хмарність та пройдуть короткочасні дощі з грозами. 3 липня посилиться вплив західного антициклону із центром над Великою Британією – у більшості областей Європи, включно з Україною, переважатиме суха погода.

У Києві впродовж 28, 29 та 30 червня є ймовірність короткочасного дощу з грозою. Проте опади будуть незначними, а сонячні періоди – більш тривалими. У столиці кінець тижня, разом із вихідними, буде відчутно свіжішим.

Температура повітря у Києві знизиться вночі до +10+14 градусів, вдень очікується +20+22 градуси. Прохолодні відчуття посилюватиме поривчастий північно-західний вітер.

Липень розпочнеться у столиці підвищенням температури повітря, проте реваншу сильної спеки не буде. Стовпчики термометрів піднімуться у денні години до +25+28 градусів. Суттєві опади малоймовірні, лише 2 липня пройдуть місцями короткочасні дощі з грозами.

Така синоптична ситуація із значними коливаннями атмосферного тиску та температури повітря може негативно вплинути на стан здоров’я людей із серцево-судинними недугами, викликати слабкість, сонливість, головний біль. Уважно стежте за своїм самочуттям та новими прогнозами погоди.

Проте позитив у подібній метаморфозі погоди є. Адже дощі та похолодання очистять повітря від шкідливих речовин, які акумулювала тривалий час спека над нашими оселями та довкіллям. Атмосфера старається для нас, тому й нам варто відповідати їй відповідальністю та розумним піклуванням.

Залишити коментар