П'ятниця, 7 серпня

Український політв’язень Сергій Літвінов, засуджений у Росії за сфабрикованими звинуваченнями, п’ять місяців відбуває покарання в Україні. Про це повідомляє Громадське.

Як сказав сам політв’язень журналістам видання, він відбуває тут покарання з 1 березня 2019 року. Цю ж саму інформацію підтвердило керівництво Диканівської колонії № 12. Стаття, за якою він відбуває покарання, та ж сама, за якою його засудили в Росії, – розбій.

У Росії він пробув у в’язниці п’ять років. Керівництво Диканівської колонії підтвердило, що йому залишилося ще три з половиною роки відсидіти тут.

На запитання, як він потрапив до України, Сергій Літвінов відповів: «Я сам не розумію, що тут роблю, мене депортували на Батьківщину з Магадана. В Магадані в суді мені сказали, що Україна погодилась, аби я відбував термін вдома, але Україна не могла такого сказати. Привезли мене в Старобільськ у СІЗО, засідання Біловодський суд (районний суд у Луганській області) проводив без мене, і суд вже мене відправив сюди у виправну колонію».

Він додав, що написав лист із проханням помилування президенту України Володимиру Зеленському. Керівництво колонії підтвердило, що документи на помилування сьогодні, 27 червня, направили в Київ.

Уродженця села Комишне Луганської області Сергія Літвінова затримали влітку 2014 року в Ростові-на-Дону, коли він там лікувався – у нього було запалення щелепи, а лікарня в Станиці тоді була захоплена бойовиками самоназваної «ЛНР».

Росіяни його звинуватили в тому, що він у складі українського батальйону «Дніпро-1» «вбивав мирних мешканців у селах Луганщини».

Йому загрожувало 25 років ув’язнення. Але адвокат зміг домогтися зміни статті на «розбій», довівши, що жертв із такими прізвищами, які були в матеріалах справи і яких нібито вбив Літвінов, не існувало в принципі. Так само, як і батальйон «Дніпро-1» ніколи не воював у Луганській області.

Урешті суд Ростова визнав його винним у тому, що він нібито вкрав для потреб батальйону два автомобілі. На суді ж був підставний потерпілий, чиї автомобілі нібито пропали.

1 комментарий

 1. Так оце така наша з Вами пен Зеленський влада! Права рука не знає, що робить ліва!
  Патріот України сидить у взязниці України за звинуваченням країни агресора, а ми чухаємо яйця!
  Де совість тих чиновників, що весь цей час мовчали?
  Це зрадники України, оті прокурори, працівники виправної колонії, які знали обставини увязнення патріота України і мовчали! ЗРАДНИКИ! Їх потрібно судити, їм не місце на займаних посадах!
  Генеральний прокурор, ГБР має терміново мій коментар розцінити, як заяву про злочин та розпочати відповідні розслідування!
  А Ви Президент, маєте взяти на КОНТРОЛЬ проводимі розслідування та особисто визначитись з доцільністю зайняття посадою Петренком міністерського портфеля! Всі виправні колонії в його підрядності, а цей тип зганьбив за таких обставин вимоги Майдану. Геть з влади, під суд за неналежне виконання службових обовязків!
  Слава Україні! Героям Слава!

Залишити коментар