Субота, 24 жовтня

Андрій Богдан, голова тепер вже Офісу, а не Адміністрації президента, дав інтерв’ю одному з українських видань. Ви можете здивовано запитати, що ж в ньому такого, аби про це писати. А ми зібрали реакції мережі та готові у двох словах пояснити, що не так.

Прочитати інтерв’ю, звісно, можна за посиланням. І навіть потрібно, аби розуміти думки та плани голови Офісу президента. Але якщо зовсім ліньки витрачати на це час, можна просто скористатися коротким переказом від журналіста Дениса Бігуса

Чи не найбільше обговорень викликала позиція Андрія Богдана щодо мовного питання. Наприклад, народна депутатка та співавторка закону про мову Ірина Подоляк просто… відправила юриста лісом. 

Розкритикував заяву про введення регіональних мов і голова парламенту Андрій Парубій, нагадавши, що ніхто нікому не забороняє говорити в Україні будь-якою мовою, однак державна, спільна мова для всіх – єдина, українська. 

Політичний експерт Олексій Мінаков на пропозицію Богдана дозволити Донецькій та Луганській областям офіційну російську мову, зауважив, що обіцяти золоті гори окупованим територіям після деокупації ніхто не забороняє. Утім, фахівець зауважує: ключове питання в іншому, а саме: як досягти контролю над цими територіями. Себто, як змусити російські війська звідти піти.

Громадський активіст і блогер Андрій Смолій наголосив, що питання мови – чи не найбільш болюче питання у просуванні інтересів Кремля. На думку автора, риторика Богдана нагадує рівень платформи «За життя».

Історик та публіцист Вахтанг Кіпіані зазначив, що з таким головою Офісу президента Зеленський вже потроху мав би… готувати переїзд із Банкової до російського Ростова. Транзитом через Кривий Ріг.

Журналістка Олена Балаба переконана: коли починають говорити про російську мову та референдум в окремих областях, це означає, що там можна буде чекати російських «чоловічків», гради та танки.

Письменник і журналіст Максим Бутченко підкреслив, що на Донбасі жодних проблем з українською насправді немає, тому всі тези про вирішення проблем за допомогою російської мови – маячня регіоналів та російських пропагандистів. І висловлювання Богдана ці тези та дії лише посилюють.

Погоджується з тим, що галичанин (!) Богдан, можливо, живе з російськими міфами про Україну, і блогер та журналіст Роман Кулик. Поза тим, можливий і інший варіант: він просто оперує цими міфами для доведення своїх позицій.

А ось політологу Віктору Тарану інтерв’ю Богдана нагадало стиль розмови «пацанчиків» із 90-х: нахабно, нахраписто та безапеляційно.

Політолог Михайло Басараб впевнений, що команда Зеленського гірша за «Партію регіонів», адже другі були відкритими та офіційними ворогами держави. Ці ж, на думку автора, добре замасковані.

Нардеп Сергій Висоцький висловив переконання, що нова прогресивна команда «наскрізь ватна», і хоча декларує щось інше, із підсвідомості лізе саме російська версія подій.

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва вважає, що те, як інтерв’ю Богдана сколихнуло мережу, – це історія, як трохи більше ніж за місяць на головах нових очільників виросли корони.

Блогерка та письменниця Зоя Казанжи поділилася головними «перлами» з розмови, однак зауважила, що, окрім цього, у тексті ще багато «прекрасного», що варто обов’язково читати і повністю. 

А ось політична експертка Олеся Яхно-Белковська звернула увагу на зізнання Богдана про те, що команда президента не має плану, а всі дії – емоціональні. За її словами, це було зрозуміло із самого початку, однак виникає закономірне питання: навіщо було йти у президенти, якщо плануєш керуватися лише емоціями?

Волонтерка та блогерка Дана Ярова слова про «емоційну кампанію» назвала броунівським рухом. Для довідки, Вікіпедія пояснює дослівно це так: невпорядкований, хаотичний рух частинки під дією нерівномірних ударів молекул речовини з різних сторін у розчинах. Тонко, тоненько.

Економіст Сергій Фурса не без сарказму запевнив: можливо, і добре, що президент не дає інтерв’ю, адже ми могли б втратити будь-яку надію. Загалом же автор переконаний, що в цій розмові прочиталися чи не всі головні цінності команди: 90-ті в душі, «русский мир» та совок.

Не менше обурився і журналіст Роман Скрипін.

А журналістка Катерина Рошук лаконічно констатувала: танцювати у Богдана все ж виходить краще, ніж давати інтерв’ю.

Збирав реакції той самий Степан Коза

Залишити коментар