Вівторок, 24 листопада

Ганна Соловей – представниця українського велоспорту, котра виборола золоту нагороду на ІІ Європейських іграх. Здавалося б, її мають зустрічати як справжню героїню, адже так і є. Однак замість привітань і слів вдячності президент Федерації велоспорту вирішив нахамити українці та навіть почав погрожувати. Детальніше – у реакціях.

Усе почалося із привітального допису на сторінці Федерації велосипедного спорту України. Все б нічого, типова і загальноприйнята річ – привітати переможців та подякувати їм. Однак у Федерації вирішили привітати не Ганну, а… голову Київської міської федерації велосипедного спорту. Нібито це пан Мухомор, а не спортсменка, привіз до України золото.

У відповідь на це сама Ганна Соловей цілком очікувано обурилась, адже привітали не її, а людину, з якою вона навіть не знайома. Ба більше, спортсменка запевнила, що очільник київської федерації нічим не допомагав під час підготовки до змагань.

У відповідь на це до коментарів прибіг… президент Федерації велоспорту Олександр Башенко і замість того, аби вибачитись чи хоча б просто пояснити ситуацію, почав хамити спортсменці, мовляв, як вона наважилася «відкривати рота». Ба більше, Башенко заявив, що за це Соловей буде змушена заплатити, а перемога була… випадковою.

У процесі «спілкування» Башенко почав запевнювати, що своїм коментарем спортсменка порушила… умови контракту. А тому нібито «не має права бути у збірній України». На прохання Соловей назвати пункт, який вона «порушила», президент Федерації відповів, що «вставить пункт у потрібне місце тренерам» Ганни. 

Ясна річ, що таке хамське спілкування з боку Башенка не залишилося без уваги громадськості та Міністерства. Зокрема, Ігор Жданов, міністр молоді та спорту України, назвав спілкування Башенка зі спортсменкою несправедливим, неприпустимим та хамським і заявив, що Міністерство повністю на боці Ганни Соловей. 

Згодом Жданов прокоментував і погрози Олександра Башенка нібито прибрати чемпіонку Європейських ігор зі складу збірної. Внаслідок короткого лікбезу від Міністерства очільник Федерації тепер, вочевидь, знає, що розірвати контракт із Ганною може лише Міністерство. Та слідом Жданов одразу додав: немає жодних підстав розривати контракт з успішною велогонщицею, котра має всі шанси поборотися за нагороди для України на Олімпійських іграх у Токіо-2020.

Професійний велогонщик Андрій Грівко також засудив поведінку Башенка, наголосивши, що після подібних перемог мають звучати лише слова подяки. Також Грівко пообіцяв робити все, аби виправити ситуацію таким чином, щоб спортсмени в нашій країні відчували підтримку та захист з боку Федерації.

Телеведучий Антон Равицький переконаний, що поведінка Башенка – це типовий приклад того, як легко ми переходимо на хамство, коли відчуваємо хоча б найменшу владу над людиною. 

Артур Палатний, народний депутат і голова комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, заявив, що вважає неприпустимими такі дії керівництва Федерації. Палатний пообіцяв направити відповідні звернення щодо цієї ситуації та наголосив, що таким, як Башенко, немає місця в українському спорті.

Журналістка Альона Лунькова припустила, що пан Башенко – це нібито уособлення ставлення держави до спорту. 

Підтримала Ганну Соловей і команда клубу West Road Cycling, наголосивши, що керувати Федерацією не може настільки одіозна особа, котра відверто плює в обличчя українським спортсменам.

Збирав реакції та також хотів катнути на велосипеді Степан Коза

Залишити коментар