Субота, 30 травня

Те, чого ніхто не боявся, та те, на що ніхто не очікував, сталось: у парламенті зареєстрували законопроєкт про… дематюкацію мови. Ініціаторка документу – нардепка Ольга Богомолець. Хотіли зібрати розумні коментарі, а вийшов хіт-парад жартів.

Вам, мабуть, цікаво, що се мало стати, аби в останній місяць роботи парламентарі взялися за такі болючі та кричущі проблеми, що, безумовно, залишила нам страшна стара влада. Так ось, пані Богомолець запевняє, що «лихослів’я ґвалтує наше щоденне життя», а тому вважає за потрібне спробувати захистити… майбутнє України.

А ще, щоб ви знали, лайливі слова – це частина давніх середньовічних карнавальних дійств і перетворень, вияв психологічної слабкості, примітивний спосіб вияву агресії, псевдосамозахист, і взагалі, дай нам, Боже, витримати все це і не збожеволіти.

Так що пропонує пані Богомолець? Дати визначення терміну «лихослів’я», встановити грошову відповідальність для теле- та радіоорганізацій за лайку в ефірах, врегулювати питання «заміни будь-якої літери» під час вживання слів та виразів, «на які розповсюджується термін лихослів’я»… А ви ще читаєте? Богомолець пропонує ще встановити адміністративну відповідальність за розповсюдження лайки, зокрема і в інтернеті. Тому розмовляйте обережніше, бо законопроєкт пропонує навіть 15 діб адміністративного арешту. 

Єдине, що добре, – коштів законопроєкт пані Богомолець поки що не потребує. А ось порад від пані Супрун, мені здається, цілком.

Найкраще, що, напевно, можна було побачити після прочитаного, – коментар від прекрасної Яніни Соколової. Тільки, пані Яніно, давайте трохи обережніше, бо 15 діб арешту – це пропуск щонайменше одного випуску «Вечора».

Щоправда, більш-менш серйозні коментарі щодо антиматюкливої ініціативи таки були. От, наприклад, наша головна редакторка Світлана Бондар натякнула, що таким чином влада намагається відволікти увагу народу.

Однак блогер Роман Шрайк щодо цього має дещо іншу думку.

А ось ще думка письменника та перекладача Остапа Українця щодо перспектив Ольги Богомолець та її кхм… законопроєкту.

Якщо ж ви все чекали на коментар метра лихослів’я Леся Подерв’янського, то можете не дякувати. Сам чекав. 

А далі – просто потіште себе хорошими жартами. Наприклад, я підтримую ідею Буткевича, але шкода, що пані Богомолець навряд чи це почує. 

І наостанок. Аби все це закріпити та з чистою совістю вдихнути останній матюкливий кисень, зробіть це під правильну музику.

Збирав реакції та наговорив у процесі цього на 15 днів Степан Коза

Залишити коментар