П'ятниця, 18 вересня

Парламент Франції ухвалив 2 липня закон «Про школу довіри», який, зокрема, забороняє фізичні покарання, приниження та знущання над дітьми. Країна стала 56-ю державою в світі, де батьківські повноваження мають здійснюватися без фізичного або психологічного насильства.

Як повідомляє Le Figaro, незадовго до обговорення законопроекту у Франції асоціація Fondation pour l’Enfance опублікувала дані, згідно з якими 85 % французьких батьків мають звичку вдаватися до насильства «в повчальних цілях», 75 % жорстокого поводження з дітьми є результатом «покарань за освіту», а більше 50 % батьків б’ють своїх дітей до досягнення ними віку в два роки.

У Сенаті, де проходило заключне голосування, за заборону прочуханки і ляпасів одноголосно виступили всі присутні в залі сенатори. Прийнятий закон забороняє також принижувати дітей, лаяти їх або знущатися над ними.

Тепер заборона фігуруватиме у доповненій ст. 222-13 Кримінального кодексу країни, який і раніше забороняв насильство і передбачав покарання за нього, проте на рівні юриспруденції за батьками визнавалося право на «виправлення поведінки дітей».

Державний секретар у справах захисту дитини Адрієн Таке повідомив, що також вирішено помістити повідомлення про існування такого закону на першій сторінці медичної книжки, яка видається батькам на дитину.

«Немає нічого більш помилкового, ніж ідея про те, що звичайне насильство у сфері освіти зміцнить характер», – заявив із трибуни Сенату представник уряду.

Адрієн Таке, як і розробники закону, вважає, що побиття і приниження дітей призводить до виникнення в них низької самооцінки, появи тенденцій до антисоціальної поведінки, інших негативних явищ.

Залишити коментар