П'ятниця, 18 вересня

Класичні обіцянки знизити ціну на газ, вірні друзі та соратники у першій «десятці» партії, зміна програмної риторики та купа «донорів» по всій країні. Все, що варто знати про партію «Батьківщина», розповідаємо у рубриці «Вибори» на Opinion.

Ми створили цю рубрику, аби ви мали можливість прийняти усвідомлене, об’єктивне, а головне – власне рішення на парламентських виборах цього літа. Розповідаючи про кожну з партій, ми звертаємося до офіційних сайтів, відкритих джерел, без емоцій розбираємо програмні обіцянки та реальність їхніх виконань.

Ми запланували матеріали про 10 політичних сил, які, за даними соціологічних компаній, мають найвищі шанси. А для того щоб уникнути маніпуляцій, порядок появи текстів було визначено за абеткою.

Що у програмі партії цього разу?

На вибори «Батьківщина» іде з тим самим «Новим курсом», за допомогою якого лідерка партії Юлія Тимошенко намагалася зайняти президентське крісло. Щоправда, політичній силі вдалося неможливе: ще більше скоротити чималий за обсягом талмуд, «розроблений великим колективом українських фахівців». Отже, переходимо до головних позицій.

Юлія Тимошенко під час презентації «Нового курсу» напередодні виборів президента

Нова стратегія миру

У першому розділі партія Тимошенко прямо заявляє про підтримку вступу України до Європейського Союзу та обіцяє працювати над наданням Плану дій для членства в НАТО. 

Кажучи про Донбас та Крим, у партії не використовують очевидний термін «війна», однак обіцяють працювати заради «встановлення миру та повернення українських територій». Із ключових пропозицій «Батьківщини» – започаткувати переговори за формулою «Будапешт+», залучивши США та Великобританію. Мінський процес та нормандський формат при цьому мають бути збереженими. 

Нова соціальна доктрина

За класикою, у «Батьківщині» обіцяють за п’ять наступних років збільшити розмір зарплати до середнього рівня в Польщі, запровадити «персоніфіковану пенсійну реформу» (мінімальна пенсія – 3094 грн) та скасувати позбавлення пенсій пенсіонерам, які працюють.

У сфері медицини партія Юлії Тимошенко має намір запровадити обов’язкове медичне страхування за рахунок коштів роботодавців, таким чином забезпечивши «кожного громадянина» безкоштовними медичними послугами всіх рівнів та безоплатними медикаментами. У кожному селі, згідно з обіцянкою, функціонуватиме фельдшерсько-акушерський пункт. 

Далі – знову класика – зниження ціни на газ удвічі, а слідом за цим і зменшення тарифів на тепло й гарячу воду. 

Цікаво, що головний пріоритет «Нового курсу» у програмі змінюється, залежно від розділу. Цього разу йдеться про систему освіти й науки, яку «буде принципово переглянуто». За планами політичної сили закон гарантуватиме безкоштовну освіту: від початкової до вищої. Ну і, звісно, підняття зарплат освітян, куди без цього.

Підтримку Тимошенко обіцяє й українській культурі. Окрім цілком очікуваних гарантій збільшення зарплат для працівників культури, маємо обіцянки про збільшення загального фінансування, зокрема через закон про меценатство.

Нова молодіжна політика

Пільги роботодавцям, які беруть випускників на першу роботу, мікрокредитування для молодих підприємців, доступне житло та підтримка сімей з дітьми через збільшення виплат при народженні дитини – приблизно так виглядає політика щодо молоді в уявленні партії.

Нова економічна стратегія

«Батьківщина» обіцяє (чи все ж планує?) створити умови для розвитку відновлювальної енергетики, вирішити сміттєві проблеми, подбати про екологію, демонополізувати імпорт газу та розвивати власну вугільну галузь.

Також у планах політичної сили продовження мораторію на продаж сільгоспземлі та прийняття закону про введення єдиного податку на гектар землі для аграріїв.

А ще партія Тимошенко збирається скасувати 37 податків та зборів, зокрема податок на спадок, держмито та судовий збір. ПДВ замінять мінімальним податком на реалізацію, а «обтяжливий податок на прибуток» – податком на виведений капітал.

Перший етап «невідкладних дій програми» (яких саме – незрозуміло) у «Батьківщині» обіцяють реалізувати протягом перших 100 днів після виборів. Загалом же ключові позиції й справді нагадують кандидатську програму Юлії Володимирівни: газ дешевше, зарплати більші, а позитивні зміни – не за горами.

Хто у першій «десятці» партії?

Новими обличчями партія «Батьківщина» похвалитися не може. Перші десять кандидатів у народні депутати – давні друзі, соратники та партійці Юлії Тимошенко. Та давайте за порядком. Паралельно з короткою інформацією про кандидатів у нардепи ми додаємо інфографіку рівня відповідальності, розроблену порталом «Слово і діло»

1. Юлія Тимошенко. Незмінна очільниця партії йде на вибори під першим номером. Юлія Володимирівна – старожил української політики. Уперше народною депутаткою їй пощастило стати у 1996 році, а цього разу вона може отримати посвідчення нардепки вже всьоме. Більш детально про лідерку «Батьківщини» читайте в нашому тексті.

Скріншот: аналітичний портал «Слово і діло» (slovoidilo.ua)

2. Сергій Тарута – підприємець, голова ради директорів компанії «Індустріальний союз Донбасу», ексголова Донецької ОДА та чинний нардеп. На цьогорічних президентських виборах Тарута зняв свою кандидатуру на користь Тимошенко. Статки кандидата у 2013 році «Форбс» оцінював у 597 млн доларів.

Скріншот: аналітичний портал «Слово і діло» (slovoidilo.ua)

3. Валентин Наливайченко – дипломат і очільник Служби безпеки України в минулому. Із Тимошенко їх поєднує давня дружба: ще в 2013-му Наливайченко організовував у Німеччині заходи на підтримку політикині. До цього був головою політради партії «Наша Україна» та членом партії «Удар». Учасник Євромайдану та війни на сході країни. Більш детально про екс-голову СБУ читайте в нашому тексті.

Скріншот: аналітичний портал «Слово і діло» (slovoidilo.ua)

4. Сергій Соболєв – також старожил у світі української політики, який має намір стати нардепом всьоме. Заступник голови фракції «Батьківщини» у Верховній Раді та заступник голови однойменної партії. 

Скріншот: аналітичний портал «Слово і діло» (slovoidilo.ua)

5. Олена Кондратюк у разі успіху на виборах може стати народною депутаткою вже вчетверте. Увесь політичний шлях пов’язаний винятково з партією Юлії Тимошенко.

Скріншот: аналітичний портал «Слово і діло» (slovoidilo.ua)

6. Іван Кириленко на своєму рахунку має вже шість вдалих спроб стати народним депутатом. Від «Батьківщини» Кириленко балотуватиметься вже втретє. У минулому – віцепрем’єр-міністр з питань АПК в уряді Януковича та міністр аграрної політики часів президентства Кучми. 

Скріншот: аналітичний портал «Слово і діло» (slovoidilo.ua)

7. Андрій Кожем’якін  давній соратник Юлії Тимошенко та вже тричі народний депутат. Батько кандидата – один із засновників СБУ. А сам Кожем’якін-молодший у минулому працював заступником голови Служби безпеки. У 2016 році політику було присвоєне військове звання генерал-лейтенант.

Скріншот: аналітичний портал «Слово і діло» (slovoidilo.ua)

8. Григорій Немиря – нардеп, історик, політолог та віцепрем’єр у другому уряді прем’єрки Юлії Тимошенко. Політика нерідко вважають головним експертом із міжнародних питань лідерки «Батьківщини». 

Скріншот: аналітичний портал «Слово і діло» (slovoidilo.ua)

9. Сергій Власенко – тричі нардеп та юрист, у минулому був членом комітету Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя. Як адвокат захищав у 2004 році інтереси тоді ще кандидата у президенти Віктора Ющенка. Також був захисником Юлії Тимошенко. Був фігурантом антикорупційного розслідування, коли у 2016 році мати «подарувала» йому 1,5 млн грн.

Скріншот: аналітичний портал «Слово і діло» (slovoidilo.ua)

10. Валерій Дубіль –  нардеп трьох останніх скликань Верховної Ради. Із прізвищем Дубіля пов’язана низка скандалів. Зокрема, у березні цього року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що нардеп організував мережу агітаторів за участю російських політтехнологів та планував підкупити виборців для перемоги Юлії Тимошенко. Луценко заявляв, що Дубіль причетний до спроби схилити кандидата у президенти Юрія Тимошенка знятися з виборів.

Скріншот: аналітичний портал «Слово і діло» (slovoidilo.ua)

Що відомо про партію «Батьківщина»?

Уявити українську політику без «Батьківщини» сьогодні вкрай складно. Партія була зареєстрована Міністерством юстиції 16 вересня 1999 року. Юлія Тимошенко очолила її вже на другому з’їзді у грудні, залишаючись відтоді незмінною лідеркою політичної сили. 

Спочатку, коли Тимошенко була віцепрем’єркою в уряді Ющенка, «Батьківщина» вважалася провладною партією. Після арешту лідерки у 2001-му політична сила стала опозиційною та долучилася до руху «Україна без Кучми». 

На президентських виборах у 2004 році «Батьківщина» на чолі з Тимошенко підтримала кандидата Віктора Ющенка та брала активну участь у Помаранчевій революції. Після перемоги Ющенка Тимошенко отримала посаду прем’єр-міністра. Згодом партія перейшла до опозиції.

Після парламентських виборів у 2006 році Тимошенко разом зі своєю партією знову опинилася в опозиції, оскільки не змогла утворити коаліцію разом із блоком «Наша Україна» та Соціалістичною партією. Натомість це вдалося зробити «Партії регіонів», СПУ та КПУ. Утім, вже після дострокових виборів у 2007 році партія все ж таки сформувала коаліцію. У лютому 2008-го партію прийняли до Європейської народної партії в ролі спостерігача. 

Напередодні парламентських виборів 2012 року «Батьківщина» разом із партіями «Реформи і порядок», «Фронт змін» та «Народний рух України» оголосила про єдиний партійний список. До цього об’єднання увійшли ще й партії «За Україну!», «Народна самооборона» та «Громадянська позиція». Зрештою «Об’єднана опозиція» здобула 101 місце у парламенті.

На минулих виборах «Батьківщина» «завела» до Верховної Ради лише 19 осіб. Перед цим частина членів партії влаштували своєрідний демарш, відмовившись йти на вибори у складі партії Тимошенко. Натомість Арсеній Яценюк, Арсен Аваков, Микола Княжицький, Олександр Турчинов та Людмила Денісова створили нову політичну силу – «Народний фронт». Першим номером у списках «Батьківщини» на виборах до ВР у 2014 році була Надія Савченко. Утім, нині у партії, вочевидь, воліють про це не згадувати.

Незмінною кандидаткою у президенти від «Батьківщини» лишається Юлія Тимошенко, однак, попри всі спроби та старання, найвищою посадою лідерки політичної сили залишається крісло прем’єр-міністра. Поза тим, партія Тимошенко може похизуватися непоганою статистикою: їй вдається проходити до парламенту щоразу, коли бере участь у виборах. 

Згідно з офіційним статутом, партія визначає себе як «загальнонаціональна демократична, патріотична політична партія, яка віддзеркалює погляди та захищає інтереси широких верств українського народу в його боротьбі за справжню й незворотну незалежність України, збереження нашої національної ідентичності, європейське майбутнє країни, гідне життя всіх її громадян».

Своєю стратегічною метою у партії вважають досягнення «соціальної справедливості» та високого рівня життя людей. Окрім того, як зазначено у тому ж статуті, «Батьківщина» виступає за повноправне членство України в ЄС.

Що обіцяли в партії на попередніх виборах?

На відміну від цьогорічної програми, у 2014 році «Батьківщина» чітко проговорювала, що на Донбасі триває війна. І, власне, ключова обіцянка, з якою партія Тимошенко йшла до парламенту – перемога та встановлення миру. Єдиним шляхом для цього було обрано «проведення переговорів із позиції сили». 

Також «Батьківщина» визначала своєю ціллю вступ України до НАТО та збиралася провести референдум із цього питання у день самих виборів. 

Агітація «Батьківщини» перед позачерговими виборами до ВР у 2014 році

Окрім того, у політичній силі Юлії Тимошенко запевняли про необхідність термінової люстрації та «перемоги над корупцією», реформації судової системи, децентралізації та розвитку вільного підприємництва. Так само, як і цьогоріч, у програмі партії закладена позиція невідворотного членства України в Європейському Союзі. 

Цікаво, що риторика попередньої та нової програм – абсолютно різна. У 2014-му «Батьківщина» йшла на вибори з емоційною та відверто антиросійським та антипутінським планом дій: війна називалася війною, Кремль неодноразово визнавався ворогом, як і президент РФ. Натомість сьогодні, у 2019 році, політична сила Юлії Тимошенко обрала набагато більш стриманий стиль. 

Що у казні партії?

За підрахунками громадського руху «ЧЕСНО» у рамках проекту «Золото партій», внески до бюджету партії складають 132 434 277 грн, тоді як витрати дещо менші – 125 217 690 грн. Чималу частину внесків складає державне фінансування, передбачене законодавством, – майже 25,5 млн грн. Найбільше ж внесків партія отримує з Дніпропетровської, Львівської та Харківської областей.

Скріншот: громадський рух «ЧЕСНО» (chesno.org)

Щодо витрат, найбільше, за підрахунками «ЧЕСНО», «Батьківщина» поки що витрачає на послуги, що стосуються транспорту, нерухомості та зв’язку ( приблизно 390 тис. грн). На другому місці – витрати за розміщення агітаційних бордів, реклами в ЗМІ та інтернеті. Орієнтовна сума – 158 тис. грн. На третьому місці за обсягами витрат – оплата праці та сплата податків – майже 149 тис. грн. Більш детально ознайомитись із «золотом партії» ви можете на сайті громадського руху «ЧЕСНО».

Скріншот: громадський рух «ЧЕСНО» (chesno.org)

Чи пов’язана партія з якимись скандалами?

Так. Один із найсвіжіших – фейкові «донори», котрі робили пожертви «Батьківщині». Як стало відомо з розслідування журналістського проекту «Наші гроші», протягом другого півріччя 2018 року на рахунки партії як внески надійшли мільйони гривень. У звіті партії було вказано, що нібито десятки українців із невеликих міст та селищ пожертвували політичній силі щонайменше по 150 тис. грн.

Під час журналістського розслідування, виявилося, що найбільші «донори» партії – касирка супермаркету в передмісті Києва, безробітний мешканець Сум та підприємство, що не існує та записане на методистку дитячого садка. У розмові з журналістами одна з «донорок» зізналася, що зіграти роль спонсора її попросили представники місцевого осередку партії, які свого часу допомогли жінці з лікуванням дитини.

У відповідь на це розслідування сама Тимошенко заявила, що нібито підприємці фінансують партію через підставних осіб, аби уникнути переслідування: «Ми розібралися з цими фактами, і з’ясувалося, що ті підприємці-представники середнього класу, які хочуть сьогодні допомогти нам і перерахувати гроші, не можуть це зробити, тому що миттєво відкриваються кримінальні справи, знищуються ці підприємці».

Також під час президентської кампанії одна з організацій партії «Батьківщина» використала для просування своєї сторінки фото відомого телеведучого Сергія Притули, не отримавши при цьому його згоди. Майже слідом за цим розгорівся новий скандал – на обкладинці агітаційної газети «Батьківщини» розмістили фото ветерана російсько-української війни. Захисник заявив, що не підтримує партію Тимошенко та не давав дозволу на використання фото. Окрім того, Олексій Лисенко вимагав від кандидатки публічного вибачення за дії її політологів.

Олексій Лисенко на обкладинці агітаційної газети «Батьківщини»

Одного із представників першої «десятки» партії на цьогорічних парламентських виборах Валерія Дубіля генеральний прокурор України Юрій Луценко публічно звинуватив у організації мережі агітаторів за участю російських політтехнологів та плануванні підкупу виборців на користь кандидатки в президенти Юлії Тимошенко. Також Луценко заявив, що партієць «Батьківщини» причетний до примусових спроб схилити Юрія Тимошенка до зняття своєї кандидатури.

Окрім того, 8 жовтня 2014 року в ефірі програми «Народний контроль» народний депутат України Ігор Скосар зізнався, що у 2012 році заплатив 6 млн доларів за прохідне місце у виборчому списку «Батьківщини». За його словами, платив він безпосередньо Миколі Мартиненку, який отримав згоду від Яценюка та Турчинова.

Як ще один із прикладів, обурення в частини суспільства викликали і критичні висловлювання Тимошенко в бік в. о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Зокрема, лідерка партії назвала чиновницю людиною без досвіду, яка зовсім погано розмовляє українською та взагалі не знає російської. Саму ж медичну реформу Тимошенко вважає «геноцидом української нації». Окрім того, у самій партії також неодноразово висловлювалися проти Супрун та заявляли, що готові підтримати звільнення очільниці МОЗу.

Текст: Дмитро Журавель

44 комментария

 1. Света Прокопенко on

  Очень толково и ясно расписано…
  Много % это выполненных задач..Но можно и лучше…
  Когда придет Тимошенко к премьерству,она % выполненных и запланированных задач выполнит..ВЕРЮ

 2. Вадим Воронов on

  Юлія Володимирівна — відповідальний і досвідчений політик! Завжди підтримував її і партію «Батьківщина»! Мій голос за Батьківщину і ніяким заказним статтям я не вірю!

 3. Марьяна Теремта on

  Всякое бывает, просто жизнь и действие политиков на виду, каждый не правильный шаг, удар в спину от соперника! Сейчас у нас явно политическая гонка, которая будет продолжаться до самых выборов! Доверяйте себе и своим приоритетам на жизнь. Я доверяю #Тимошенко не одни выборы, да не все её планы случились, я думаю на это есть ряд своих пречин, но #Батьківщина , заслуживает на место в парламенте!

 4. Владимир Флегонтов on

  Полностью заказная статья…Подправленные % и в большинстве случаев много не совпадений..
  И много букв- простому обывателю читать большую статью ни очем,будет не интересно..

 5. Ткаченко Тая on

  Только так, таким ужасным образом можно уничтожить рейтинг партии #Батьківщина, обвиняя в чем-то , но я уверена люди не настолько глупы, чтобы верить в подобные вещи, да тут есть и правда но мы все люди и все понимаем!

 6. как всегда перед выборами появляется анти рейтинг у Партий Батькивщина мне вот интересно кому денег не жалко можете поделиться

 7. Виталий Сныцарев on

  Як же низько, часом подают люди, щоб принизити інших. Часто ми робимо не правильно, ми всі впершу чергу люди, а потім політики , нардепи , домогосподарки. І все часом помиляємося! Кожній партії можно висунути такий список претендензій, але що з цього. Не вірте усьому, часом це граю з нами злий жарт!
  #требадіяти#Батьківщина

 8. Цікава стаття. Особисто я підтримую Новий курс і мене абсолютно влаштовують усі нововведення які пропонує партія. Жити краще та діяти, ось чого люди вимагають від сучасних політичних сил.

 9. Батьківщина існує вже 20 років, за цей час відбулось багато змін і це закономірно, адже час не стоїть на місці і партія розвивається та шукає достойних політиків. Новий курс-це взагалі відкриття для України, його потрібно було втілювати в життя вже давно. Тоді був би реальний результат.

 10. Олена Коваленко on

  Не вірю цій статті! Юлія Володимирівна і її команда — це команда сильних лідерів
  і тільки з ними українці зможуть жити по-європейськи!

 11. Спостерігаючи за її діяльністю твердо можу сказати тільки одне — вона врятує Україну від розрухи і зробить її процвітаючою

 12. Віталій Сницарев on

  Так поливати брудом можна кожного, але все ж дії були, рівень довіри є, її команда працює вже 20 років і я думаю може претендувати на місце в парламенті, це єдина з багатьох партій, яка показує що ми ще можемо щось зробити. Так є невдачі , все не з першого разу. Дайте шанс, 100 днів для часу #требадіяти і #Тимошенко і #Батьківщина зроблять все можливе, щоб повернути довіру народу!

 13. Господи) Боти Юлії Володимирівни хоча б паузу витримували чи прочитали текст, перш ніж коментувати. Сміюсь і регочу як дурна)) Дякую, повеселили, ботоферма Батьківщини – це все-таки щось вічне і непохитне) Сайту дякую

  • Олег Булавський on

   Пишу Вам, як звичайний житель Рівного і прихильник Тимошенко. Впевенени, що ботів Тимошенко тут немає, оскільки цілком очевидно, що стаття куплена. Журналісти зачепились за якісь взагалі незначні дрібниці. Фейкові донори? Невже справді неможе бути такого, що відомі люди просто не хотіли світити своїм ім’я і передавали гроші через звичайних людей? Може. Батьківщина — партія зі значним досвідом і професійними людьми!

   • Фольцман on

    прочтите библию, ув. друг. все великое (имеется в виду большое) начинается с малого.. это реплика безотносительно к партии. насторожили ваши слова про незначительные пустяки.. а где граница незначительности проходит, кто там часовой?..

 14. Нажаль в нашій країні все дійсно так і відбувається. Якщо хтось випадково почує, що я, мама чи тато за Батьківщину і за Юлю Володимирівну особисто то всеееее, тікай з села. Тож спростувати той факт, що підприємства кидали кошти через підставних осіб зовсім не можу. Але хочу точно сказати, партія має велику підтримку.
  Люди які балатуються по мажоритарці та в списках партії, дійсно круті політики, люди з вищою освітою, ті що хочуть змінити Україну на краще.
  А журналісти які займаються такими статтями реально підкупні. 50% неперевіреної інформації. Трохи забрехалися, або просто не перевірили інформацію

  • Фольцман on

   не несите чушь, уважаемая мария! смешно читать такие сообщения. никого еще из сел за симпатии к какой-то партии не выгоняли, благодаря господу, живем мы не в той стране, где такое было бы возможно. о какой именно я говорю, догадаетесь, если не глупы. словом, вы слегка противоречите другим авторам отзывов о тексте. если партия и правду 20 лет как создана, не думаю, что за любовь к ней могут бить..

 15. Партия с опытом в 20 лет…Это явно огромный плюс в их копилку, абсолютно каждого из этого списка можно упрекнуть в чем-то, святых там явно нет…но где они есть??? Эти люди компетентны в своем деле и уже знает где и как поступить. Тем более навряд Тимошенко возьмет в команду непонятно кого!!

 16. Партия наплаву более 20 лет, это как никак что-то да значит, надо иметь силу и ум чтобы пережить столько переворотов и изменений в стране.Считаю это неплохим показателем!!

 17. У Юлии Тимошенко очень сильная и опытная команда. Они существуют уже целых 20 лет, а это действительно очень много, Они всегда отвечают за то, что делают. Никогда не прятались в случае каких-либо сложностей. Сейчас у них есть четкий план, какой они точно смогут воплотить в жизнь. Тимошенко тот человек, какой точно сможет изменить Украину!

 18. Виктория on

  Прочитавши эту статью, в очередной раз убедилась, что Батькивщина — партия нашего будущего. У них шикарная команда, программа, они уже много чего сделали хорошего и делают это сейчас.

 19. Очень хорошая программа действий «Новый курс». Чем быстрее она будет воплощена, тем скорее в Украине начнутся изменения. Юлия Владимировна хороший политик, она с целой командой профессионалов придумала эту программу, а значит она реально крутая. Голосуем за Батькивщину.

 20. Я верю, что именно у Юлии Владимировны получится добиться мира в Украине. Также вступ в НАТО это то, чем должны были заняться ещё давно, но только Тимошенко каждый раз подумает этот вопрос. Нам нужен такой премьер как она.

  • Фольцман on

   я судя по всему не скоро покину эту страницу, но раз уж дорвался, то выскажусь. я крайне сдержано отношусь к предшественнику нынешнего президента (как и к нему, но это роли особой не играет в сем вопросе). но нато о котором вы, сергей, говорите, продумывалось и им в том числе. разумеется, не он один, но отрицать роли господина порошенка мы не в праве. что-то с этим вопросом да делал. в конце концов, вопрос по нато даже внесен в украинскую конституцию, это чего-то да стоит. а вот всегда ли юлия владимировна поддерживала такое движение, сказать затрудняюсь. после 2014 понятно, там либо ты за москву, либо за европейский союз и нато, а вот что было до этого раз уж, как здесь неустанно замечают, батькивщина существует уже 20 лет.. юлия владимировна тоже продумывала сей вопрос из раза в раз? честно говоря, верится слабо. но спорить не буду, мог упустить

 21. Ознайомившись з програмою Нового Курсу, я можу сказати, що він унікальний тим що сотня професіоналів працювали над його розробкою, я сподіваюсь, що найближчим часом завдяки йому, ми будемо помічати позитивні зміни в житті країни!

 22. Радует, что хоть кто то подумал про молодежь и то, что они массово уезжают из страны. Молодые люди сейчас нуждаются в развитии, хорошей работе, но в Украине этого нету. К тому же невозможно начать собственное дело, хотя молодежь на этом может вывести Украину на международный рынок. Юлия Владимировна знает как остановить эти выезды и уверить молодежь, что здесь тоже есть будущее.

  • Фольцман on

   ольга, милая, почитайте программы других претендентов на попадание в парламент (верховную раду). это типичный пунктик, который в той или иной мере используют все. потому что крайне сложно говорить о будущем, не вспоминая тех, кому это будущее строить. да, не моему поколению, но в наших силах облегчить дорогу для детей и внуков. а работа в украине есть, не лукавьте. и хорошой — точно так же достаточно. нужно просто голову иметь ясную да руки прямые, а с котелком, который не варит, даже в европе места не найдется. но помните: где родился, там и пригодился

 23. Наташа Булавська on

  Стаття впринципі не цілком правдива і очевидно призначена для заплямування репутації Батьківщини. Навіть якщо поглянути на % виконаних обіцянок, то все дуже чудово, це найкращий показник з усіх партій. Щодо куплених місць то це взагалі неможливо перевірити, оскільки ніяких договорів немає, а отже можна наговорити що завгодно. А ще потрібно зважати на те, що це слова Скосаря(шахрая), який лише у своїй заяві про вихід з фракції зробив 18 граматичних помилок! Його словам точно не треба вірити

 24. Наташа Булавська on

  Стаття впринципі не цілком правдива і очевидно призначена для заплямування репутації Батьківщини. Навіть якщо поглянути на % виконаних обіцянок, то все дуже чудово, це найкращий показник з усіх партій. Щодо куплених місць то це взагалі неможливо перевірити, оскільки ніяких договорів немає, а отже можна наговорити що завгодно. А ще потрібно зважати на те, що це слова Скосаря(шахрая), який лише у своїй заяві про вихід з фракції зробив 18 граматичних помилок! Його словам точно не треба вірити!

 25. Крутая команда. Юлия Владимировна собрала вокруг себя профессионалов, а главное то, что они всегда с ней и верят что они смогут помочь стране, делая для этого все что в их силах. Верю в их победу. Пришло время придти к власти порядочным людям

 26. Анастасия on

  За 20 лет своего пребывания в политике Юлия Владимировна добилась хороших результатов. Были повышены пенсии и зарплаты, реформа образования и помощь молодым семьям. Сейчас же у нее ещё больше планов. Она сможет вывести Украину на новый уровень и доказать, что наша страна не какое то гиблое место, а хорошо развита страна со своей историей и культурой.

  • Фольцман on

   надо же, вот так просто шестой подряд человек решил по своей наивности людской упомянуть про 20 лет существования. я не знаю, ботами это следует называть или роботами, но выглядит откровенно смешно! не имею ничего против юлии владимировны, всем разумом нейтрален к этой персоне, но в подобные совпадения не верю. если дали указ всем напомнить про юбилей родимой партии, напишите статью в партийную газету. и то меньше претензий будет

 27. Олег Булавський on

  І не лінь оце копати всякий брехливий бруд? Батьківщина звичайно поперек горла усім стоїть, бо ніхто крім Тимошенко за справедливість не бореться. Але отакі статті це вже занадто. Не думав, що в нас настільки куплені журналісти»

 28. Anastasia Sholudko on

  Створили рубрику і найперше закинули одну єдину статтю про кого? Ну звісно про Батьківщину. Кого б ще брудом облити. Сумно, що нині журналістські стандарти отак просто можна купити. Якщо мислити розумно і почитати інформацію про партію і її кандидатів на інших ресурсах, то можна зрозуміти, що це справді команда професіоналів, а партія найдосвідченіша і найчесніша з усіх.

  • Фольцман on

   да прекратите уже спекулировать, фанатики несчастные. в самом верху текста, который вы якобы читали, написано, что сайт собирается написать про десять партий, которые лидируют по соц.опросам. и сразу после этого добавлено, что порядок издания определен алфавитом. я не поленился и посмотрел рейтинги, батькивщина юлии владимировны действительно по такому принципы великодушно идет первой в очереди. а грязи я не увидел, только подробная информация, есть над чем подумать, над чем поразмышлять.

 29. Хороших, годных политиков собрала вокруг себя Юлия Владимировна, что доказывает её талант в кадровых делах. Также поддерживаю предыдущих комментаторов — сайт независим и начал с Батьківщини только потому, что она в начале алфавита. Маразм крепчал, эти люди видят купленных журналистов, ботов или ещё какую ахинею в каждой новости.

 30. Посмотрим на рейтинг чесности других кандидатов и их команд. У Юлии Владимировны очень даже неплохой результат, особенно учитывая репутацию наших политиков, то она с её командой кажутся ангелочками в Аду.

 31. Адекватная команда — залог успеха. Быть хорошим политиком мало — нужно собирать вокруг себя таких же хороших (или присоединятся к команде). Юлия Владимировна собрала адекватных политиков, а значит и вести себя они будут нормально.

 32. I’m impressed, I must say. Rarely do I encounter a blog that’s equally educative and interesting, and without a doubt, you’ve hit the nail on the head.
  The issue is something not enough men and women are speaking intelligently about.
  I’m very happy that I found this during my
  hunt for something regarding this.

Залишити коментар