Середа, 25 листопада

Парламентський комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував народним депутатам підтримати законопроєкт № 6607, що впроваджує Єдиний реєстр осіб, засуджених за статеві злочини щодо дітей, та посилює відповідальність за ці злочини. Про це повідомила прес-служба Національної поліції.

Проєкт закону розглянули після того, як електронна петиція про захист дітей від сексуального насильства набрала необхідну кількість голосів на сайті Верховної Ради.

У законопроєкті, згідно з петицією, йдеться про те, що реєстр буде «напівзакритим» і сприятиме недопущенню у дитячі заклади осіб із судимістю за сексуальне насильство над дітьми.

«Доступ до реєстру матимуть правоохоронні органи та Міністерство юстиції. Право на отримання інформації з реєстру матимуть керівники дитячих закладів», – зазначають у петиції.

Крім того, законопроєкт передбачає хімічну кастрацію, яку автори закону визначають як «введення медичних препаратів в організм людини, які знижують статевий потяг і діють протягом певного часу».

«Це не покарання, а добровільний захід медичного характеру, передбачений для осіб, які: 1. Вчинили особливо тяжкий статевий злочин проти дитини 2. Мають поставлений психіатрами діагноз – педофілія», – ідеться в петиції.

Голова Нацполіції Сергій Князєв зазначив, що правоохоронці підтримують законопроект «стовідсотково».

Залишити коментар