П'ятниця, 18 жовтня

Корабель Чорноморського флоту Росії «Сметливый» 10 липня зайшов у закритий для мореплавання район, де проводилися стрільби в рамках міжнародних навчань Sea Breeze-2019. Таким чином РФ порушила норми міжнародного морського права і спровокувала надзвичайну ситуацію в акваторії Чорного моря.

«Так, незважаючи на прибережне повідомлення для мореплавців про закриття району для проведення міжнародних навчань, корабель Чорноморського флоту РФ “Сметливый” близько 8:00, провокуючи на небезпечну ситуацію, зайшов у закритий для мореплавання район, де проводилися практичні стрільби корабельної артилерії морського угруповання міжнародної коаліції», – повідомив прес-центр командування Військово-Морських сил Збройних Сил України.

Зазначається, що російський корабель був опитаний фрегатом «Гетьман Сагайдачний» відповідно до міжнародного протоколу, але росіяни вдали, що мають проблеми зі зв`язком.

«Даний факт є черговою підставою для міжнародної спільноти не сприймати Російську Федерацію як прогнозований суб’єкт міжнародного морського права, системні порушення якого стали нормою поведінки Росії в Чорноморському регіоні», – заявили в командуванні.

Залишити коментар