П'ятниця, 25 вересня

У перший місяць роботи в Україні Одесу відвідав американський дипломат і тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор. В Одесі посол зустрівся з учасниками навчання Sea Breeze-2019 та місцевими громадськими активістами, а також обговорив шляхи покращення міжнародних відносин та економічні зміни в країні.

Для України Вільям Тейлор – людина не нова. Три роки, починаючи з травня 2006-го, дипломат вже був послом Сполучених Штатів в Україні. Він має чітко окреслені погляди на нашу війну, визнає Росію безумовним агресором та відкрито виступає за повернення Криму та деокупацію Донбасу.

До Одеси Тейлор прибув у компанії командувачки шостим флотом США Лізи Франкетті. Виступаючи перед учасниками програми навчання Sea Breeze-2019, дипломат наголосив, що це один із ключових елементів співпраці наших країн.

Посол Вільям Тейлор: «США завжди стоятиме на боці України»

Фото: посольство США в Україні

«США дуже раді співпрацювати з Україною та іншими європейськими партнерами, аби покращувати регіональну безпеку та стабільність у Чорноморському регіоні. США твердо стоять на боці України у питаннях захисту її територіальної цілісності та суверенітету і проведенні реформ в оборонному секторі. Сполучені Штати підтримують вільну, заможну та європейську Україну», – наголосив Вільям Тейлор.

Окрім того, посол анонсував передачу ВМС України двох катерів типу Island та підтвердив продовження поставок іншого військового обладнання для зміцнення обороноздатності нашої країни.

Зустрівшись у перші тижні свого призначення із представниками Одеси, Тейлор згадав і про українських моряків, котрі досі перебувають у російському полоні, попри рішення Міжнародного трибуналу та заклики світових лідерів.

Також Вільям Тейлор ініціював зустріч із громадськими активістами Одеси. Так, про запрошення розповів Олег Михайлик, одеський активіст, на життя якого було скоєно замах. За словами Олега, зустріч із послом залишила добрі враження. Утім, наголосив активіст на не менш помітній деталі: посол США відмовився від зустрічі з міським головою Одеси Геннадієм Трухановим, якого підозрюють у розкраданні державних коштів.

Посол Вільям Тейлор: «США завжди стоятиме на боці України»

«Це була зустріч із неординарними, приємними у спілкуванні людьми. Людьми, котрі висловлюють повну підтримку Україні та тим, хто за неї бореться. І знову без поки ще чинного мера Одеси Труханова. Токсичність у міжнародній спільноті на будь-якому рівні – це вже назавжди», – прокоментував зустріч Михайлик.

Окрім того, посол США в Україні зустрівся з відомим меценатом і генеральним інвестором компанії «KADORR Group» Аднаном Ківаном, аби обговорити перспективи розвитку та ведення бізнесу в Україні, вплив і значущість реформ щодо економічної ситуації у країні та розвиток міжнародної підтримки держави.

Посол Вільям Тейлор: «США завжди стоятиме на боці України»

Вибір Тейлором Одеси засвідчив пріоритети посольства США та стратегічну важливість міста, а люди, з якими вирішив зустрітися дипломат, вочевидь, розглядаються ним як невіддільна частина співпраці США та України.

1 комментарий

  1. До Одеси Тейлор прибув у компанії командувачки шостим флотом США Лізи Франкетті.

    Амери вже поїхали на всю голову зі своїм фемінізмом )

Залишити коментар