П'ятниця, 30 жовтня

Телеканал «112 Україна», керівництво якого пов’язане з Віктором Медведчуком, анонсував трансляцію фільму «Відкриваючи Україну» про «громадянський конфлікт» на Донбасі. Героями фільму є Медведчук та президент РФ Володимир Путін. Про це пише Радіо Свобода.

Зазначається, що продюсером «документальної» стрічки «Відкриваючи Україну» є американський режисер-оскароносець Олівер Стоун.

«Це розповідь Стоуна про події в Україні устами президента РФ Путіна та його кума Віктора Медведчука. Судячи з добору протагоністів, наратив фільму очевидний: “У 2014 році на Майдані був державний заколот за підтримки агентів ЦРУ, що спричинило громадянський конфлікт на проросійському Донбасі”», – пише видання Радіо Свобода.

Допрем’єрний показ стрічки пройшов 4 липня на міжнародному, але маловідомому кінофестивалі у місті Таорміна на Сицилії (Італія). При цьому, італійська національна преса майже проігнорувала презентацію – коротка новина про захід з’явилася на шпальтах деяких сицилійських видань.

«Олівер Стоун давно відомий прихильністю до лідерів-диктаторів та антиамериканськими поглядами у своїй кінотворчості. Те, що він представив на фестивалі в курортному місті Таорміна, – лише частина документального кінопроєкту, який буде готовий до кінця літа.

Потім стрічку “Відкриваючи Україну” планують показати в чотирьох серіях на українському телебаченні, інформує місцева преса, цитуючи Олівера Стоуна», – пише «Радіо Свобода».

Американський продюсер є і серед дійових осіб фільму – Стоун записує інтерв’ю з Путіним та Медведчуком.

«Творцем фільму зазначають американського режисера українського походження Ігоря Лопатьонка, який, як зауважують у пресі, ховається в тіні іменитого продюсера», – зазначає видання.

Повідомляється, що Олівер Стоун на правах голови журі 65-го кінофестивалю у Таорміні розпорядився демонструвати незакінчений політичний фільм поза конкурсом та безоплатно для глядачів.

«Наша мета – зупинити війну в Україні. Ми не “за” і не “проти” Володимира Путіна. Ми прагнемо розказати правду», – заявив він.

Зі схожими словами виступив режисер Лопатьонок, але він пішов ще далі, звинувативши в «українському заколоті» філантропа й підприємця Джорджа Сороса.

Презентацію фільму «Відкриваючи Україну» докладно висвітлював телеканал «112 Україна», який, за даними журналістських розслідувань, опосередковано належить Медведчуку.

Залишити коментар