Середа, 25 листопада

Володимир Зеленський повідомив про скасування військового параду на День Незалежності України. Натомість глава держави обіцяє новий формат святкування, а гроші, що мали піти на організацію параду, президент пообіцяв передати військовим. Як сприйняли таку новину в мережі – у реакціях від Opinion.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій негативно сприйняв рішення президента та закликав усіх, хто боровся та воював за Україну, вийти 24 серпня на Хрещатик та разом пройти парадом Незалежності. 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман також переконаний, що насправді парад потрібен. Голова уряду доручив Міністерству фінансів та Міністерству оборони порахувати вартість проведення параду та джерела фінансування. 

П’ятий президент України Петро Порошенко наголосив, що Зеленський як головнокомандувач має право приймати рішення: проводити військовий парад чи ні. На думку експрезидента, усе залежить від пріоритетів Володимира Зеленського.

Політичний експерт Олексій Мінаков запевнив, що парад потрібен, адже він не тільки символізує захист нашої держави, а й реально нагадує всім українцям про війну. Також, на думку експерта, парад – це складник формування в українців почуття гордості за власну армію і власну державу. Скасування ж параду може розцінюватися Росією як сигнал про небажання оборонятися.

Блогер Сергій Наумович вважає, що повне скасування параду – це занадто, адже в разі необхідності зекономити державні кошти захід можна було б провести без техніки. Загалом же автор повторив думку Мінакова: парад здатен нагадати про те, що саме в цю хвилину хтось ризикує життям заради нашого спокою.

Денис П’ятигорець, блогер, розкритикував рішення Зеленського, зауваживши, що сума, котра нібито необхідна для проведення військового параду, точно збігається з тією, котра необхідна для переїзду Офісу президента до нового приміщення. Тільки в одному випадку це марнотратство, а в іншому – все нормально.

Журналістка Катерина Рошук також переконана, що парад – це важливий символ під час війни. Авторка вважає, що зекономити можна було на будь-чому іншому, але не на проведенні параду на День Незалежності.

Потролив Зеленського з темою параду та переїзду до нового Офісу президента й інвестбанкір Сергій Фурса

А блогер Роман Шрайк (не без сарказму, звісно) запропонував замість нового Офісу президента… роздати гроші пенсіонерам. 

Політолог Віктор Таран побачив лише дві причини, за яких можливе скасування параду у країні, де триває війна: або цієї війни немає, або у країні немає головнокомандувача. І відповідь для експерта цілком очевидна.

Народний депутат Борислав Береза натякнув, що закид про скасування параду – це технологія, котра відволікає нас від аналізу дій влади та просвіти суспільства. 

Не без сарказму прокоментував рішення Зеленського й журналіст і політтехнолог Тарас Березовець. За його словами, парад справді краще не проводити, адже це справа серйозна, «а не фішечки». 

Політтехнолог Олексій Голобуцький вважає, що парад здатен мобілізувати суспільство протистояти ворогу, мотивувати до волонтерства та виховувати у дітей та молоді гордість за свою державу. Тому експерт радить ще раз подумати щодо проведення параду.

Блогерка Олена Добровольська також наголосила на важливості проведення параду, адже це честь, пропаганда держави та символ. 

Ветеран війни та блогер Роман Кулик спрощено розповів про дві основні функції параду: нагадати суспільству, що країна воює, та дати сигнал нашим союзникам та ворогам. Тепер же, на думку Кулика, скасування параду критично знизить рівень умовної «войовничості» суспільства, який і так із року в рік невпинно падає. 

А ось блогер Сергій Марченко припустив, що парад скасували не через певні ідеологічні чи політичні погляди, а тому що рейтинги пропрезидентської партії за останніми підрахунками впали, і команда «Слуги народу» намагається визначитися з електоратом.

Активіст Станіслав Краснов натомість виступив проти проведення параду, наголосивши, що на це витрачаються шалені кошти, а частина «парадної» техніки та обладнання прямо заборонена до використання.

Масі Найєм, адвокат і брат нардепа Мустафи Найєма, наголосив, що хоче бачити парад із трофеями, свято «зі смислом та без втрат», коли війна нарешті закінчиться.

Збирав реакції Степан Коза

1 комментарий

  1. Очень странная статья.
    15 цитат тех, кто за парад и 2 цитаты тех, кто против.
    Как то странно собирал материал Степан Коза.
    Редакция Opinion подскажите, как вы освещаете мнения?

Залишити коментар