П'ятниця, 18 жовтня

Новий Виборчий кодекс передбачає введення пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах. За відповідне рішення проголосували 230 народних депутатів.

Варто зазначити, що позачергові вибори народних депутатів, які відбудуться 21 липня, проходитимуть за старою виборчою системою.

Проєкт Виборчого кодексу, який передбачає відкриті списки та скасування «мажоритарки», прийняли в першому читанні ще в листопаді 2017 року. Але з тих пір справа так і не дійшла до другого читання – до документа подали безпрецедентну кількість поправок (майже 5 000), які затягують його розгляд.

Після інавгурації президент Володимир Зеленський розпустив Верховну Раду та вніс свій проєкт кодексу до парламенту, який передбачає скасування мажоритарної системи, але зберігає закриті списки.

Депутати не включили цей проєкт до порядку денного. Після цього Зеленський видав указ про призначення дострокових виборів на 21 липня, що автоматично означає – вибори в Раду відбудуться за старою змішаною системою.

Залишити коментар