Вівторок, 22 вересня

Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання ТОВ «Приватофіс», пов’язаного з Ігорем Коломойським, і зняв арешт із 415 об’єктів нерухомості компанії. Про це йдеться в ухвалі суду, оприлюдненій у Єдиному реєстрі судових рішень 12 липня.

Суддя дійшов до висновку: «арешт був накладений без доказів пропорційності вартості нерухомого майна, на яке було накладено арешт, із розміром збитку, заподіяного кримінальним правопорушенням», – так зазначено в матеріалах справи.

Нагадаємо, арешт був накладений 5 квітня 2017 року на земельні ділянки, нежитлові, офісні приміщення в різних регіонах України. Нерухомість заарештували за клопотанням Генпрокуратури в рамках кримінального провадження, пов’язаного з видачею «ПриватБанком» до націоналізації кредитів пов’язаним особам на невигідних умовах, що призвело до заборгованості юридичних осіб перед банком на 373 млн грн.

Як повідомлялося, уряд країни 18 грудня 2016 року, посилаючись на пропозицію НБУ й колишніх акціонерів «ПриватБанку», найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію «ПриватБанку» та влила в його капітал понад 155 млрд грн.

Ексвласники банку вважають проведену націоналізацію, у результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як «ПриватБанк» і держава вимагають від них додаткового відшкодування шкоди. Нині сторони ведуть судові суперечки, як в Україні, так і в зарубіжних юрисдикціях.

Згідно з даними Національного банку, «ПриватБанк» на 1 квітня 2019 року за розміром загальних активів (525,698 млрд грн) займав перше місце серед 77 банків.

Залишити коментар