Середа, 28 жовтня

Нинішнє зростання економіки України є дуже стриманим, а його природа – непостійною. Про це розповіла в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» економістка представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач.

За її словами, у 2016-2017 роках дуже великий внесок у ВВП був зроблений за рахунок хорошого врожаю, а це дуже мінливий і складно прогнозований фактор, тому що кожен рік рекордних врожаїв може й не бути.

Інші сектори, які роблять великий внесок у зростання нашого ВВП, – це сектори, орієнтовані на внутрішнє споживання, що теж не найкращий із варіантів.

«Внутрішнє споживання не підвищує експортного потенціалу, не допомагає нам інтегруватися в глобальні ланцюжки доданої вартості, збільшити нашу конкурентоспроможність, підвищити продуктивність, тобто задіяти всі можливі механізми, які допомагають саме сталому розвитку», – вважає економістка.

На думку Головач, наразі державні інвестиції обмежуються переважно дуже високими витратами споживання: виплатами відсотків по боргу та соціальними витратами.

Залишити коментар