П'ятниця, 4 грудня

Сьогодні набув чинності закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Після його прийняття та публікації у «Голосі України» минуло два місяці, однак за цей час радість за важливі зміни, аж ніяк не зменшилася. Більше про перший день закону про мову – у реакціях.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради восьмого скликання, привітав українців із початком дії закону та наголосив: мова – наша унікальна зброя, котра в умовах гібридної війни не менш сильна, ніж військове озброєння.

Співавтор закону про мову та нардеп Микола Княжицький закликав українців брати участь у сьогоднішніх акціях по всій Україні з метою підтримки української мови та демонстрації власної позиції. За словами політика, коли про анонсовані заходи стало відомо, у багатьох містах почали робити все, аби їх зірвати.

Закликала українців долучитися до анонсованих акцій та підтримати Україну, українську мову й перша заступниця голови парламенту Ірина Геращенко.

Ще одна співавторка закону про мову, народна депутатка Ірина Подоляк натомість переконана: для кого державна мова – цінність, тому не треба кричати про це з усіх сцен, а треба просто жити в мові, як в любові, – кожного дня.

П’ятий Президент України Петро Порошенко нагадав, що закон був розроблений у результаті широкої дискусії в Україні. Експрезидент подякував нардепам, громадським активістам та діячам культури, котрі розробили та підтримали закон про мову.

Співачка, волонтерка та громадська активістка Анжеліка Рудницька подякувала всім, хто відстоює українську мову, і наголосила, що саме мова – це наша візитівка, самоідентифікація та спосіб поширення унікальних знань.

Приєднався до привітань і міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, підкресливши, що питання єдиної державної української мови – це питання майбутнього країни та нашої національної безпеки.

Нардепка Ганна Гопко назвала закон про мову одним із наріжних каменів, на яких зростатиме й міцнітиме наша національна єдність. Водночас співавторка закону переконана, що реваншисти мріють розвернути ходу історії та знищити закон.

Акторка Ірма Вітовська-Ванца нагадала про роки знущань, заборон, примітивізації та висміювань, котрі пережила наша мова, і наголосила, що українська – це код, маркер, за яким нас ідентифікують.

Політик Іван Ковалик подякував усім, хто свого часу боровся за скасування закону «Ківалова – Колєсніченка» та тим, хто писав, редагував й опрацьовував громадський закон про мову № 5670-д. Адже мова – це не просто засіб спілкування, а одна з основ національної ідентичності та державної єдності.

Міністр культури Євген Нищук охрестив закон про мову нашою другою Конституцією. На переконання міністра, без підтримки української мови неможливо сформувати обличчя нашої країни. Адже саме мова визначає цінності та спосіб мислення.

Нардеп Тарас Батенко підкреслив: головним завданням закону є об’єднання України, а українська мова – ключовий фактор незалежності та цілісності нашої країни.

Співачка Марія Бурмака також вважає мову державотворчим чинником та зброєю в гібридній війні з Росією.

Збирав реакції та святкував дитячим шампанським (бо на роботі) Степан Коза

Залишити коментар