Субота, 5 грудня

Учора кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук представив у Страсбурзі «мирний план» щодо врегулювання «кризи на південному сході України». Що розповідав європейцям частий гість Кремля та як на це реагувати – у реакціях.

Аби вберегти вас від зайвих відвідувань сумнівних ресурсів, коротко перекажу, про що прозвітувала прес-служба партії «Опозиційна платформа – За життя», головою політради та найбільшим спонсором якої і є кум Путіна. Так ось, спочатку Медведчук вирішив похвалити себе та розповісти, як він їздив до Донецька й Луганська, проводив переговори та який він взагалі молодець, що так довго «опікується» цим питанням.

Щодо самого плану – він, за словами Медведчука, був розроблений за підсумками розмов із терористичними угрупуваннями «ДНР» і «ЛНР» та Кремлем. У пріоритеті кума Путіна – «повернути людей, а не території». А робитиметься це все, звісно, через «прямий діалог» у форматі «Київ – Донецьк – Луганськ – Москва». Словом, хто б сумнівався. Якщо вам цікаво, ще можете ознайомитись із нашим оглядом програми партії Медведчука. Там вони взагалі заспівали «прекрасну» пісню про автономію, скасування мовного закону, декомунізацію і… А, власне, хіба хтось очікував іншого?

Експрем’єр-міністр України Арсеній Яценюк зауважив, що свій «план Путіна» Медведчук представив саме на п’яту річницю трагедії МН17. За словами Яценюка, план кума Путіна передбачає, що… усе лягає на Україну: жертви, злочини російських військових і бойовиків, вбивства, зґвалтування, катування. 

Колишній прем’єр-міністр переконаний: мета Путіна та його посланців – не мир, а війна проти нас усіх. Адже Москва не вірить у сльози – вона хоче крові. 

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва зазначила, що своїм планом Медведчук фактично декларує, що ми маємо «прогнутися» перед Путіним та погодитися на федералізацію. Поза тим, авторка не виключає, що значна провина за активізацію кума президента РФ лягає на плечі п’ятого Президента України Петра Порошенка.

Політолог Костянтин Бондаренко нагадав, що минулого тижня Медведчук разом зі своїми «товаришами» (Бойком, Козаком та Рабіновичем) відвідували Москву. Однак, за словами експерта, існує думка, що у Кремлі давно ставлять під сумнів ефективність ставки на Медведчука.

А ось щодо зустрічі у Страсбурзі – ніяких офіційних анонсів не було. Та показово, що поруч із Віктором Медведчуком «засвітилися» «великі друзі» України. Їхні прізвища, на думку Бондаренка, демонструють усю «серйозність» заходу: видно, що збиралися поспіхом і виключно «для галочки», аби хоч якось перебити московське фіаско Медведчука.

А ще політолог зазначив, що не обійшлося без конфузу: Медведчук приписав своїй «команді» пакет законопроєктів на виконання Мінських домовленостей. Однак жоден із авторів дев’яти законопроєктів на цю тему не був у команді кума Путіна. 

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука також відзначив, що цей «круглий стіл» Віктора Медведчука не був офіційним заходом Європарламенту. За його словами, із таким самим успіхом Медведчук і Ко могли зібратися за круглим столом у будь-якому пабі. Адже, аби влаштувати такі «слухання», достатньо лише отримати запрошення від будь-якого депутата європейського парламенту.

Журналіст та блогер Сергій Іванов розповів, що у нього склалося враження, ніби Медведчук просто винайняв приміщення Європарламенту, ніби «сауну з ескортом для парубоцької вечірки». Сам же «план» кандидата в нардепи від «Опозиційної платформи – За життя» Іванов назвав «ультиматумом Путіна по Україні». 

Збирав реакції Степан Коза

1 комментарий

  1. БАНДИТСЬКА ОПОЖОПОПЛАТФОРМА БУВША ПРдуновська ЗГРАЯ БАНДИТІВ БІГЛОГО ЗЕКА ОВОЩА ДОПОМАГАЄ ПУЙЛУ ЗАХОПИТИ УКРАЇНУ. ПОРА ТУ ЗГРАЮ ПОГРУЗИТИ У ВАГОНИ І ВІДПРАВИТИ ДО ПУТ ИНА В КРЕМЛЬ ХАЙ ТАМ ДОПОМАГАЮТЬ ПУЙЛУ КЕРУВАТИ А НЕ НИЩИТИ УКРАЇНУ.

Залишити коментар