Понеділок, 23 листопада

Обмеження повноважень президента, реформування ЗСУ та нарощування потужностей, нова концепція відносин із РФ, «Самопоміч» та люди з досвідом часів Януковича. Усе, що варто знати про партію «Сила і Честь», розповідаємо в рубриці «Вибори» на Opinion.

Ми створили цю рубрику, аби ви мали можливість прийняти усвідомлене, об’єктивне, а головне – власне рішення на парламентських виборах цього літа. Розповідаючи про кожну з партій, ми звертаємося до офіційних сайтів, відкритих джерел, без емоцій розбираємо програмні обіцянки та реальність їхніх виконань.

Що у програмі партії?

На парламентські вибори політична сила Смешка йде, обіцяючи закласти «міцний фундамент реальної безпосередньої демократії» та запровадити розвиток України за трьома принципами, в основі яких – створення потужного середнього класу, чітке розмежування гілок влади та політична стабільність завдяки «справжнім демократичним партіям». Про що йдеться та що ще обіцяє команда Смешка – давайте розбиратися разом.

Демократія

Команда партії називає себе «свідомими консервативними демократами», відтак наголошує, що головним пріоритетом має бути неухильне дотримання Конституції. Власне, головні пропозиції:

– ліквідація «конфлікту інтересів» між президентом та прем’єр-міністром, обмеження повноважень очільника держави;

– скасування депутатської недоторканності (щоправда, деталізується виразом «у нинішньому вигляді», а який «вигляд» був би прийнятним – невідомо);

– продовження адміністративно-територіальної реформи;

– прийняття закону про всеукраїнський та місцеві референдуми.

Економіка

Аби забезпечити Україні стрімкий та стабільний економічний розвиток, у партії пропонують такі кроки:

– подолання бідності через боротьбу з корупцією та зниження тарифів;

– боротьба з олігархами, монополіями, офшорами;

– створення передумов для переходу «від сировинної до постіндустріальної моделі розвитку економіки», що передбачає інвестиції в ІТ-сектор та креативні індустрії;

– земельна реформа та запровадження ринку землі;

– енергетична незалежність на базі модернізованої ядерної енергетики, відновлюваних та екологічних джерел енергії;

– модернізація інфраструктури;

– відновлення кредитування та довіри бізнесу до банківської системи.

Безпека та оборона:

реформування Збройних сил України, нарощування бойових та оперативних потужностей;

– зближення з НАТО та отримання Плану дій щодо членства в Альянсі;

– відмова від змішаного принципу комлектування ЗСУ, перехід до професійного національного війська, створення стратегічного резерву на базі територіальної оборони.

Боротьба з корупцією:

– незворотність покарань за корупційні злочини;

– контроль за «чистотою рядів» суддівського корпусу з боку державних та громадських інститутів;

– прозорість джерел фінансування політичних партій;

– зміни до законодавства з «руйнування економічних основ корупції» (які саме, звісно, не зазначається).

Внутрішня політика:

– консолідація суспільства, рівні умови для всіх національностей;

– створення сучасного теле- і радіомовлення, незалежного від влади;

– забезпечення «єдиного медичного простору»;

– державна підтримка переселенців із анексованого Криму та окупованих територій Донбасу.

Зовнішня політика:

– повернення анексованого Криму та деокупація Донбасу шляхом дипломатичних та економічних заходів міжнародного впливу;

– реалізація євро- і євроатлантичного інтеграційного курсу;

– партнерство із США;

– нова концепція відносин із РФ, спрямована на припинення бойових дій, повернення окупованих територій та активізацію міжнародної допомоги Україні у протистоянні російській агресії;

– міжнародна екологічна програма з відновлення територій Донбасу, Криму та Азовського моря.

Найвищими духовними цінностями українців партія у самій програмі визначає: бога, свободу, сім’ю та Україну. А ось годувати нашу країну, на думку Смешка, мають: культура, наука, земля та власність, що б воно не означало.

Хто в першій «десятці» партії?

У першій «десятці» команди Смешка, як правило, люди з досвідом, чимало представників партії «Самопоміч» та осіб, котрі працювали за часів режиму Януковича. Не обійшлося й без фігурантів антикорупційних розслідувань та люстрованих партійців. 

Паралельно з короткою інформацією про кандидатів у нардепи, котрі вже бували в парламенті, ми додаємо інфографіку рівня відповідальності, розроблену порталом «Слово і діло». 

Ігор Смешко – колишній очільник Головного управління розвідки Міноборони часів Кучми. Далі, у 2002 році, обіймав посаду заступника секретаря РНБО, а вже у наступному – голова СБУ, звідки був звільнений наказом тодішнього президента Віктора Ющенка. У жовтні 2014-го став радником президента Петра Порошенка, однак вже у 2015 подає рапорт про звільнення. Представник України в Євроатлантичній групі лідерів із питань безпеки. До парламенту намагається потрапити вперше. Більше про лідера партії та його обіцянки на президентських виборах читайте в нашому матеріалі.

Олена Сотник – нардепка, членкиня фракції «Самопоміч», секретарка парламентського комітету з питань європейської інтеграції, голова підкомітету з питань адаптації українського законодавства до законодавства ЄС. Із 2014 року входить до групи адвокатів із захисту прав та інтересів родини Небесної сотні. До політики була партнеркою адвокатської групи «Солодко і партнери». 

Рефат Чубаров – народний депутат від «Блоку Петра Порошенка», голова Меджлісу кримськотатарського народу. Чотири рази був обраний до парламенту України, двічі – до Верховної Ради Криму. Детальніше про те, хто такий Рефат Чубаров читайте в нашому матеріалі.

Іван Мірошніченко – народний депутат, член фракції «Самопоміч». Вважається фігурантом антикорупційних розслідувань. До обрання нардепом займався аграрним бізнесом, у парламенті восьмого скликання – член Аграрного комітету. Журналісти наполягають на можливому конфлікті інтересів у цьому комітеті, оскільки дружина Мірошніченка володіє низкою аграрних фірм.

Володимир Замана – військовик, генерал-полковник, ексначальник Генерального штабу ЗСУ за часів президентства Віктора Януковича. За неофіційною інформацією, Янукович звільнив Заману через його відмову дати наказ про передислокацію десантної бригади до Києва, де тоді силовики штурмували Майдан. Колишній заступник секретаря РНБО та ексуповноважений Верховної Ради з контролю діяльності Міністерства оборони. У лютому 2019 року Володимира Заману заарештували за підозрою в державній зраді, однак уже 24-го травня звільнили з-під варти.

Ольга Романюк – заступниця міністра з питань житлово-комунального господарства в уряді Миколи Азарова (2010-2011 роки), згодом займала посаду членкині Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (2012-2014 роки). Кандидатка економічних наук.

 

Андрій Гайдуцький – доктор економічних наук, експерт із міграційних питань, банківської та фінансової систем. У минулому (2015-2017 роки) обіймав посаду заступника голови Фонду державного майна України.

 

 

Ірина Сисоєнко – народна депутатка від партії «Самопоміч», заступниця голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я. Співзасновниця та голова «Благодійного фонду захисту прав медичних працівників», ініціаторка створення «Координаційного центру допомоги учасникам АТО». Фігурантка антикорупційних розслідувань журналістів. 

Володимир Тимошенко – генерал-лейтенант, у минулому працював у КДБ УРСР, після здобуття Україною незалежності – у СБУ. Був заступником керівника Антитерористичного центру (2005-2007 роки). Один із засновників антикорупційного управління Служби безпеки. Очолював Державну службу України з контролю за наркотиками за часів Януковича. Був люстрований у 2014 році.

 

Анатолій Макаренко – ексголова Державної митної служби України (2009-2010 роки), колишній заступник голови Державної фіскальної служби (2014-2015 роки). У 2010 році був затриманий за підозрою в незаконному розмитненні природного газу компанії «РосУкрЕнерго». Отримав чотири роки умовно, але у 2014-му суд звільнив його від відповідальності та визнав несудимим.

Що відомо про партію «Сила і Честь»?

Партія була зареєстрована у грудні 2004 року. Як повідомляє громадський рух «ЧЕСНО», колишній очільник Служби безпеки Ігор Смешко очолив її у 2009-му році. Поза тим, на парламентських виборах 2012 року політична сила участі не брала через брак фінансування.

Натомість партія Смешка взяла участь у дострокових парламентських виборах 2014 року. До парламенту потрапити не вийшло, адже за результатами підрахунків лише 0,08 % виборців вирішили підтримати «Силу і Честь». Цікаво, що на тих виборах Смешка у списках не було, адже незадовго до цього його назначили головою Комітету з питань розвідки при Президентові України.

Лідер партії Ігор Смешко брав участь у цьогорічних виборах президента та навіть продемонстрував цілком неочікуваний результат, посівши шосте місце з-поміж десятків кандидатів. Чималу роль у такому успіху відіграв український журналіст Дмитро Гордон, котрий усіма силами рекламував «свого» кандидата. Ба більше, Гордон запевняє, що саме він домігся від Смешка участі у виборах президента. До слова, саме Гордон наприкінці травня очолив штаб партії «Сила і Честь» та надалі продовжує підтримувати Смешка та його політичну силу.

Згідно з офіційним статутом, партія ставить собі за мету «сприяння зміцненню України як незалежної демократичної правової держави, досягненню громадської та міжнаціональної злагоди, побудову справедливого громадянського суспільства шляхом участі у виробленні та реалізації державної політики». 

Чи пов’язана партія з якимись скандалами?

Так. Приміром, нещодавно лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко пообіцяв… «обламати роги» лідеру партії Ігорю Смешку. За словами ексміністра оборони, Смешко нібито «натравив» на представника його команди власного охоронця. Як пояснив згодом нардеп Дмитро Добродомов, який балотується від партії Гриценка, в одному з телеефірів він запитав у Смешка, яким чином до списку партії потрапили колишні представники «Партії регіонів», після чого у студії була оголошена перерва.

«Я вийшов покурити, коли до мене підійшов Смешко та взяв мене “за барки”, зазначивши, що зараз пояснить мені третій закон Ньютона за подібні питання. Оскільки це вже досить немолода людина, я, звісно, не відповів силою, але спробував прибрати його руки, після чого на мене накинувся його охоронець. Що робив на ефірі охоронець, я так і не зрозумів», – розповів Добродомов.

Також зовсім нещодавно з публічною заявою виступив заступник голови партії «Сила і Честь» Олександр Кіхтенко. За його словами, усю відповідальність за те, як виглядає список, несе саме Смешко. Відтак незрозуміло, яким чином правдиві партійці опинилися на лаві запасних, а у списки потрапили чужі люди.

«Ми були змушені публічно заявити про цю проблему. Адже в списках побачили не лише старі кадри, але й чужі для даної політсили, наприклад, 15 номер – нардеп від “БПП” Вадим Денисенко. Як так сталося?», – заявив Кіхтенко.

За словами заступника голови партії «Сила і Честь», у списках зненацька з’явилися зовсім несподівані люди, котрі чомусь забажали йти під прапорами політичної сили. 

«Ці списки не розглядали на з’їзді, як це зобов’язує статут партії. На засіданні політради я відмовився це робити, а потребував зібрати політраду, але вона так і не була зібрана», – додав він.

Також ресурс «Слово і Діло» повідомляє, що частина партійців відмовляється йти на вибори саме через незрозумілі списки.

«Соратники Смешка по партії запевняють, що він у ручному режимі формував список на парламентських виборах. Так, у першу десятку потрапили лише четверо членів партії. Решта – чинні народні депутати від фракцій “Самопомочі” та “Блоку Петра Порошенка”, що взагалі не перебувають у партії “Сила і честь”. Також членів партії “Сила і честь” обурює ставлення Смешка до активістів і те, що обласні керівники політсили не можуть впливати на рішення», – пише видання.

Текст: Дмитро Журавель

1 комментарий

 1. Суперкрутой флешмоб 4.55! on

  Предложение всем политически активным и неравнодушным гражданам!

  Народ! Мы все прекрасно понимаем, что все эти так называемые выборы — обман и развод! Нам терять нечего, потому что всё равно ничего не светит от разноцветных БАРЫГ с разными флагами! Голосуй не голосуй… Власть как была, так и останется у олигархата… Так давайте сделаем их оригинальным способом! Сделаем им результат всем по 4.55%! Всего 22 партии, если каждая получит 4.55%, как раз и будет в сумме 100% :))) Уравняем их всех!!! Снизим рейтинги высокорейтинговым и поднимем низкорейтинговым. Это самая прикольная и самая мудрая стратегия! Что они будут делать, если НИКТО не преодолеет 5-ный барьер? :))) Они над народом уже почти 30 лет глумятся, так давайте СДЕЛАЕМ ИХ ВСЕХ! И поглумимся над их рейтингами и процентами! :)))

  Берём рейтинг, смотрим с конца, и люто! бешено! пиарим аутсайдеров всё оставшееся до выборов время :))) Всех подряд — Рух новых сил Саакашвили, Гражданскую позицию Гриценко, Самопомощь, Свободу, Патриот, Факел, Партию зелёных, Социальную справедливость… Всех подряд!

  И ни одного голоса «проходным» — это залог успеха нашей затеи! :)))
  Давайте НАДРУГАЕМСЯ НАД РЕЙТИНГАМИ!!! :)))

  Всё равно один хрен, кто там выиграет, кто проиграет. Так хоть поразвлечься можно :))) Если согласны — неистовый репост! :))) Наша эмблема — 4.55!

  P.S. Мы этих барыг ВСЁ РАВНО сделаем. Даже, если они выиграют выборы.

Залишити коментар