Понеділок, 1 червня

Співробітники Служби безпеки України припинили протиправну діяльність групи компаній «Мотор Січ», яка протягом двох років фінансувала діяльність так званої «ДНР». Про це повідомили у прес-службі відомства.

У межах досудового розслідування оперативники СБУ встановили, що посадовці Сніжнянського машинобудівного заводу, який розташований на тимчасово окупованій території Донецької області, здійснювали оборудки в Росії та так званій «Донецької народної республіки».

У результаті оборудки до так званого «Центрального Республіканського банку ДНР» надходили платежі Сніжнянського машинобудівного заводу у вигляді сплати так званих «податків та інших обов’язкових платежів». Зокрема, за 2015 рік Сніжнянський машинобудівний завод сплатив до бюджету так званої «ДНР» понад 32 млн російських рублів. Заводом також безоплатно постачав обладнання для потреб так званих «Міністерства доходів та зборів Донецької народної республіки», через яке безпосередньо фінансувалися незаконні збройні формування бойовиків.

Слідчі СБУ оголосили підозру директору та начальнику фінансового відділу Сніжнянського машинобудівного заводу у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 258-5 Кримінального кодексу України (фінансування тероризму). Триває досудове слідство для встановлення всіх інших осіб, причетних до фінансування терористичної діяльності.

Нагадаємо, президент «Мотор Січі» – В’ячеслав Богуслаєв, герой України, народний депутат 5-го, 6-го, 7-го та 8-го скликань і член комітету нацбезпеки та оборони. Богуслаєв разом із директором представництва «Мотор Січі» у Москві Петром Кононенком володіють низкою підприємств у Росії («Борисфен», «Лосиный остров», «ЦИАМ», «Авиаремонт-МС», «ВКМС» та «ВК-МС»). За даними журналістів, «ВКМС» Богуслаєва з 2015 по 2016 роки постачала деталі для двигуна ТВ3-117 виробництва «Мотор Січ» на російський 218-й авіаремонтний завод.

1 комментарий

Залишити коментар