Понеділок, 1 червня

Лідери та ключові фігури більшості прохідних, за даними соціологів, партій уже зробили свій вибір. Президент натякнув на певну визначеність із посадою прем’єр-міністра, Бойко голосував за те, що йому «наказали» люди, а голова парламенту забув паспорт.

Президент України Володимир Зеленський на виборчу дільницю прийшов зі своєю дружиною, першою леді Оленою Зеленською. Гарант запевнив, що очікує на чесний та справедливий результат виборів та розповів, що вже проводить консультації з кількома кандидатами на посаду голови уряду. Зеленський запевнив, що ним має стати професійний економіст, котрий не має «жодного політичного руху».

«Я хочу, щоб це був абсолютно незалежна людина, яка ніколи не була ні прем’єр-міністром, ні спікером, ні лідером якоїсь фракції. Я бачу такого лідера. Чесно вам скажу: проводяться консультації, розмовляю», – наголосив президент.

А ось лідер партії «Слуга народу» Дмитро Разумков, котрий також вже скористався правом голосу, у коментарі журналістам не спростував того, що саме він стане головою парламенту. «Усе можливо, але про це ще рано говорити», – запевнив політтехнолог Володимира Зеленського.

За його словами, три місяці тому в країні почалися зміни, і зараз в Україні відбувається «третій тур виборів». Разумков зазначив, що Президент України Володимир Зеленський не очікував такого байдужого ставлення до своїх обов’язків із боку парламенту, тому прийшло «розуміння необхідності глобальних змін».

Проголосував і п’ятий Президент України та лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Разом із дружиною та дітьми він приїхав на одну з дільниці Києва. Експрезидент наголосив, що голосував за Європейський Союз та НАТО та країну, «котра рухається вперед, у родину європейських народів».

«Я проголосував за унікальну команду, яка здатна зупинити російський реванш та рухати країну вперед. За команду, яка має силу, волю, патріотизм, досвід, рішучість. За команду, яка протягом всієї кампанії була об’єктом атак із боку російської п’ятої колони та країни агресора», – додав Порошенко.

На тій самій дільниці голосував і голова Верховної Ради восьмого скликання Андрій Парубій. Щоправда, не обійшлося без курйозу: спікер парламенту забув взяти з собою паспорт, відтак йому довелося чекати, доки помічник привезе документ. Парубій похизувався «бойовим» настроєм, однак прогнозувати результати, особливо за «мажоритаркою», не наважився.

«Наскільки я знаю, у багатьох округах в Західній Україні, наприклад, лідери йдуть плече в плече, розгромних перемог, як на попередніх виборах, я не очікую», – сказав глава ВР.

Разом із чоловіком на парламентські вибори прийшла й лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко. Після голосування політикиня запевнила, що «в України не залишилося часу на помилки та експерименти».

«Кожен бюлетень сьогодні – це бюлетень за життя України, за життя наших дітей та онуків», – сказала Тимошенко. За її словами, після виборів треба негайно починати діяти, відтак очільниця «Батьківщини» закликала всіх голосувати відповідально, адже «кожного в руках доля України».

«Прийдіть на дільницю, щоб зробити свій вибір, щоб нарешті в країни виник шанс. Цього разу Україна може відродитися, стати на ноги», – запевнила Тимошенко.

Також свій вибір уже зробив співголова партії «Опозиційна платформа – За життя» Юрій Бойко. Ексміністр енергетики в урядах Віктора Януковича та Миколи Азарова скористався правом голосу на виборчій дільниці в селі Іванковичі Васильківського району Київської області. За його слова, голосував за «мир і все, що йому наказали зробити люди, під час поїздок по країні».

«Сподіваюся, що наш вибір буде втіленням того, що вони хочуть бачити від політиків», – заявив Бойко.

Лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук на виборчій дільниці похизувався гарним настроєм та запевнив, що, за його прогнозами, «все буде добре». Однак на численні питання, чи потрапить до парламенту Сергій Притула лідер «Океану Ельзи» нічого конкретного відповісти не зміг, закликавши почекати до завтра.

«Я думаю, ми побачимо всі конкретні речі буквально за кілька годин, щось зрозуміємо вже завтра зранку. Сподіваюся, що в нас будуть чесні та прозорі вибори, а екзит-поли та підрахунки будуть збігатися. Ми йдемо до Ради заради зміни країни. Ми думаємо не про відсотки, а про те, як мати багато однодумців, і аби все вдалося», – зазначив Вакарчук.

Фото: Іван Печений

Залишити коментар