Четвер, 26 листопада

Парламентські вибори вже майже перетворилися на історію: всі екзит-поли засвідчили впевнену перемогу «Слуги народу» та прохід до Ради ще чотирьох політичних сил. Що думають про це самі лідери партій-переможців та ті, хто залишився «за бортом» парламенту 9-го скликання – розповідаємо у реакціях.

У «Слузі народу» поки що зберігають певне мовчання в мережі. На сторінці партії лише оприлюднили результати офіційних екзит-полів, згідно з якими пропрезидентська політична сила набрала 44,4 % голосів. Лідер партії і політтехнолог президента Дмитро Разумков поки що своїми думками з читачами фейсбуку не поділився. Як, власне, і Зеленський, котрий, вітаючи партію, зауважив, що добре було б… знову «зробити їх» із 73 %.

Один із лідерів «Опозиційної платформи – За життя» Юрій Бойко подякував тим, хто голосував за «мир» та за те, аби «країна повернулася до спокійного життя». Що саме вважають спокійним життям у команді кума Путіна Віктора Медведчука, поки що можемо лише здогадуватися. Поза тим, Бойко обіцяє, що партія не буде «в опозиції до українського народу» та виконуватиме «накази, котрі дали виборці». Чи лише ці накази – побачимо після формування нового парламенту.

Лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко запевнив про готовність до стратегічної та ситуативної співпраці з усіма, хто буде підтримувати курс на вступ України до НАТО та Європейського Союзу. П’ятий президент наголосив, що вважає головним партнером своєї політичної сили «Голос» Вакарчука.

Окрім того, Порошенко похвалив свою команду, пообіцявши ще кращу роботу в парламенті, та заявив про готовність боротися за українців.

У «Європейській Солідарності» Порошенка також відзначили, що партія перемогла на закордонних дільницях. Фактично це повторення картини, котру ми вже спостерігали на виборах президента.

Лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко подякувала своїм виборцям, зокрема і тим, хто підтримує її партію протягом усіх 20 років. Політикиня обіцяє не дати нікому заступити за «червоні лінії національних інтересів».

«Голос» Святослава Вакарчука поки що так само лаконічний. На сторінці партії подякували за підтримку та, вочевидь, вірять у результати національних екзит-полів, згідно з якими партія впевнено перетнула п’ятивідсотковий бар’єр.

Водночас у команді Вакарчука підкреслили, що до оголошення офіційних результатів виборів партія не розглядає входження в коаліцію та так само не веде перемовин із жодною політичною силою. Як і Тимошенко, Вакарчук наголосив про «червоні лінії», котрі «Голос» не перетинатиме за жодних обставин. Наприклад, не співпрацюватиме з «Опозиційною платформою» Медведчука.

Попри те, що екзит-поли не визнали потрапляння до наступного парламенту «Сили і честі», лідер партії Ігор Смешко в це не вірить. На його думку, до парламенту вони потрапляють, і все тільки починається.

Щоправда, водночас Смешко постить на своїй сторінці не надто оптимістичну цитату Вінстона Черчилля.

Про недовіру до екзит-полів повідомили і на самій сторінці партії «Сила і честь». Мовляв, надто відчутно змінилася явка у період з 18:00 до 20:00, притому що на даних голосування це практично не позначилося.

Так само до Верховної Ради не потрапляє, вочевидь, і «Українська стратегія» Володимира Гройсмана. Натомість сам прем’єр-міністр обіцяє, що його команда продовжить боротьбу за благополуччя та мир в Україні.

Не потрапить до парламенту, але цілком може очікувати на державне фінансування і партія проросійського блогера Анатолія Шарія. Причиною невдачі на виборах дружина Шарія Ольга Бондаренко вважає невідомість партії для тих, хто користується телебаченням, але не має доступу до інтернету. Смішно, але у «Партії Шарія» обіцяють ще увійти до Верховної Раді «на білому коні». 

Представник «Опозиційного блоку» та ексрегіонал Євген Мураєв закликав своїх виборців не засмучуватися та заявив, що «Опоблок» і надалі «готовий своїм досвідом, знаннями та напрацюваннями» допомагати покращувати життя українців. Які напрацювання у реінкарнації «Партії регіонів» – мабуть, приблизно зрозуміло.

Не зневірюватися, не опускати рук та не схиляти голови закликали і у «Свободі». За словами Олега Тягнибока, їхня боротьба продовжується.

Натомість відчутно засмутився результатам лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко. Ексміністр оборони зізнався, що підтримка в 1 % виборців викликає тривогу за майбутнє країни. Гриценко запевнив, що вибори до Верховної ради пройшли без катаклізмів та масштабних порушень, а ключовим фактором має стати відповідальність. Як тих, кого обрали, так і тих, хто цих людей обирав.

Збирав реакції та досі не міг повірити, що у Раді сидітиме кум Путіна, Степан Коза

Залишити коментар