П'ятниця, 4 грудня

Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали російський танкер «NEYMA», який блокував українські військові кораблі в Керченській протоці. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Під час досудового слідства було встановлено, що військовослужбовці прикордонних військ ФСБ РФ напали на українські військові кораблі «Нікополь», «Бердянськ» і буксиру «Яни Капу» та взяли в полон 24 українських моряків у Керченській протоці. Зокрема, росіяни блокували рух українських військових кораблів за допомогою танкера «NEYMA» (ІМО 8895528, MMSI 273347000, прапор РФ).

За інформацією українських прикордонників, у порт Ізмаїл під прапором РФ зайшов танкер «NIKA SPIRIT», які ідентифікували як уже відомий танкер «NEYMA». Слідство встановило, що російські власники танкера змінили його назву на «NIKA SPIRIT».

Нині слідчі СБУ, військові прокурори та прикордонники на затриманому танкері закінчили санкціоновані українським судом слідчі дії – обшук для встановлення фактичних обставин справи, вилучення документів із судна, записів радіо перемовин під час конфлікту, бортових журналів. Також допитали членів екіпажу судна та вилучили документи, необхідні для встановлення істини у провадженні.

Затримане судно є речовим доказом, тому готується клопотання до суду про його арешт.

Залишити коментар