Понеділок, 26 жовтня

Президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг» і дав Кабміну кілька завдань щодо упорядкування роботи держреєстрів і послуг онлайн.

«Указ передбачає запровадження єдиного веб-порталу електронних послуг, де українці зможуть за допомогою електронного кабінету отримувати доступ до інформації щодо себе в держреєстрах (наприклад, про майно, землю, транспорт, податки і доходи) та пріоритетні електронні держпослуги», – йдеться у повідомленні.

Указом передбачається реалізація електронних послуг, пов’язаних із народженням дитини (проєкт «єМалятко»), реєстрацією її місця проживання, реєстрацією фізичної особи як платника податків під час першого оформлення паспорта громадянина України, перевіркою наявності у водія документів тощо. Також започатковується робота над проведенням електронних виборів та електронного перепису населення в Україні.

Документ передбачає першочергове проведення повного аудиту роботи держреєстрів. Згідно з указом, КМУ має три місяці на аудит. За словами радника президента Михайла Федорова, в Україні нараховується понад 350 держреєстрів.

Федоров розповів, що аудит реєстрів і подальше їхнє упорядкування, поширення єдиного ідентифікатора фізособи і впровадження електронної взаємодії різних реєстрів дадуть змогу спростити держпослуги. За словами Федорова, його команда сформувала перелік близько 200 найбільш важливих послуг для громадян і бізнесу в режимі онлайн.

Серед ключових завдань, передбачених указом, – прискорення наповнення Єдиного державного демографічного реєстру, який наразі містить дані лише близько 14 млн громадян, та запровадження інноваційних засобів електронної ідентифікації.

Основним бар’єром на шляху розвитку е-послуг та цифрової економіки Федоров назвав відсутність у громадян засобів eID. В Офісі президента планують вже восени розпочати видачу паспортів у вигляді ID-карток одразу з електронним підписом, але пріоритетом називають MobileID та SmartID.

1 комментарий

  1. Целесообразно сделать единую электронную систему управления государством — единый механизм, позволяющий всем гражданам подключиться к управлению государством. Организовать совместную разработку и открытое обсуждение законопроектов, государственных программ и стратегий. Это можно сделать на основе Вики-среды (по аналогии с Википедией), свободный обмен идеями и предложениями. Чтобы интеллектуальный потенциал граждан работал на построение нового государства — государства народа и государства для народа.

Залишити коментар