Неділя, 29 листопада

Патріарх Філарет попросив міністра юстиції Павла Петренка продовжити реєстрацію Української православної церкви Київського патріархату. У Мінкульті Філарету нагадали, що такої церкви вже не існує.

«До нас дійшла інформація, що Міністерство юстиції має намір зняти з реєстрації УПЦ КП і позбавити права юридичної особи Київську патріархію УПЦ КП на підставі рішення ліквідаційної комісії, створеної керівництвом Православної церкви України. Ні керівництво ПЦУ, ні створена ним ліквідаційна комісія не мають до УПЦ КП жодного стосунку», стверджує Філарет у листі.

Він наполягає, що 20 червня на соборі УПЦ КП ухвалили постанову про продовження діяльності УПЦ КП та вихід її зі складу ПЦУ.

«Тому на підставі закону про свободу совісті УПЦ КП має право на своє існування. Просимо Міністерство юстиції продовжити реєстрацію УПЦ КП та Київської патріархії УПЦ КП як юридичної особи»,  пише Філарет.

Натомість Міністерство культури України підтвердило ліквідацію Української православної церкви Київського патріархату. Наказ Мінкульту від 30 січня 2019 року декларував ліквідацію УПЦ КП на підставі рішень Помісного собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 року. Відтоді вона увійшла до складу ПЦУ.

«Незважаючи на те що релігійне об’єднання УПЦ КП припинило свою діяльність шляхом об’єднання і приєднання до УПЦ, всі функції статутних органів колишньої УПЦ КП перейшли до компетенції відповідних керівних органів ПЦУ»,  додали у Мінкульті.

2 комментария

Залишити коментар