Вівторок, 24 листопада

Заарештованого в Криму кримськотатарського активіста Едема Бекірова змушують свідчити проти голови Меджлісу кримських татар Рефата Чубарова, лідера кримських татар Мустафи Джемілєва і кримськотатарського бізнесмена Ленура Іслямова. Кремль вимагає, аби Бекіров заявив, що вони нібито готували теракт у Криму.

«Там ситуація дуже проста. Йому кажуть: дай підтвердження про те, що тебе використали Рефат Чубаров, Мустафа Джемілєв, Ленур Іслямов, що вони готували терористичний акт у Криму – і все у тебе буде добре», – розповів голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров.

За його словами, Бекірову з інвалідністю першої групи поставлений ультиматум, ціна якого – людське життя. Чубаров також наголосив, що Росія не виконує жодної рекомендації Європейського суду з прав людини щодо здоров’я Бекірова, і його стан постійно погіршується.

Як повідомив у вівторок адвокат політв’язня, його стан «залишає бажати кращого» і може бути описаний як «стабільно критичний». За його словами, Бекіров заявив про намір розпочати голодування, якщо кримінальну справу для розгляду по суті переведуть до кримського Красноперекопська, оскільки він не витримає такого тривалого етапу.

Залишити коментар