Четвер, 26 листопада

Традиційний військовий парад до Дня Незалежності в Офісі президента вирішили замінити на Ходу гідності. Кажуть, ветерани можуть приєднатися до представників різних родів військ, які пройдуть Хрещатиком на чолі з керівництвом держави. А ще будуть медики, вчителі та спортсмени. Далі – в реакціях.

То що пропонують у команді Зеленського? Як зазначив під час брифінгу керівник Офісу президента Андрій Богдан, змінюючи парад на ходу, вони прагнуть відмовитись від «традиційного параду у радянських традиціях», натомість організувавши «захід у європейському стилі».

Як саме виглядатиме захід? Центральною вулицею міста пройдуть представники різних родів військ ЗСУ. А ветерани війни… зможуть приєднатися до представників своїх бригад. А ще у ході візьмуть участь медики, вчителі, спортсмени, дипломати та волонтери. І, звісно ж, сам Зеленський разом з першими особами. Далі звернення гаранта і «грандіозний концерт». І правда, жодної радянщини, еге ж?

Політична експертка Олеся Яхно-Белковська переконана, що рішення провести Ходу гідності демонструє беззмістовність аргументу «нематеріальне на матеріальне». Таким чином, активна позиція суспільства, на думку експертки, змусила Зеленського дещо змінити позицію.

Натомість громадський активіст і блогер Андрій Смолій  негативно відреагував на подібну альтернативу військовому параду, наголосивши, що гідність – це віддати шану воїнам та показати світу свою міць та єдність, а не «грандіозний концерт».

Ветеран війни та блогер Руслан Кулик зауважив, що подібний формат передбачає повернення до забутого формату «хліба й видовищ», який передбачає поменше загдок про війну та українське військо. Натомість ветеран наголосив: «у нас буде своя хода і своє свято».

Журналіст Дмитро Лиховій припустив, що рішення про Ходу гідності було ухвалено після того, як у команді президента дізнались, що ветерани після скасування параду вирішили самостійно організувати марш до Дня Незалежності. Разом з тим автор натякає, що насправді «європейський» формат, анонсований Богданом, цілком радянський, адже нагадує за описом першотравневу демонстрацію.

Поза тим, Лиховій підкреслює, що Ходою гідності піарникам президента вдалося дещо перебити анонсований ветеранами та військовими Марш волі, очолювати який має командувач ДШВ Забродський, обраний до парламенту за списками партії експрезидента Петра Порошенка. Разом з тим журналіст дорікнув Зеленському, що навряд чи «грандіозний концерт» – це спосіб зекономити, про що обіцяли в Зе-команді, скасовуючи традиційний військовий парад.

Блогерка Олена Монова написала, що заява Богдана про Ходу гідності – це приклад вчинків, котрі виникають у людей, що бояться втратити контроль. Таким чином авторка підтримує припущення Лиховія про те, що альтернатива параду – це реакція на самовільну ходу ветеранів російсько-української війни.

Нардеп восьмого скликання Сергій Висоцький назвав участь медиків та вчителів у Ході гідності «явищем першотравневої демонстрації». На думку політика, Володимир Зеленський цією ходою підриває вшанування героїв та нівелює саме явище героїчного вчинку тих, хто відстояв та продовжує відстоювати незалежність від агресії Росії.

Історикиня Олеся Ісаюк також обурилась тому факту, що військові – це лише один із елементів заходу, який анонсував Богдан. 

Негативно поставився до спроби нової влади очолити те, що не вдалося скасувати, і блогер Борис Немировський.

Роман Шевченко, колишній помічник голови Державної закордонної служби, натомість переконаний, що жодна інша хода, окрім тої, котру представили на брифінгу Андрія Богдана, не потрібна. За його словами, «порохоботи» лише намагаються збурити протистояння в суспільстві на радість ворогу.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар