П'ятниця, 4 грудня

У відповідь на агресивні дії Росії та з огляду на припинення дії Договору про РСМД Україна активізує діалог із НАТО для обговорення можливих шляхів зміцнення обороноздатності усього східного флангу Альянсу. Про це йдеться в заяві на сайті Міністерства закордонних справ України.

«В Україні розчаровані припиненням дії “Договору між США і СРСР про ліквідацію їх ракет середньої та меншої дальності” через ситуацію, що створила навколо нього Росія, і розуміють вимушені дії США», – сказали в МЗС.

Формально не будучи стороною Договору про РСМД, Україна неухильно дотримувалася його положень протягом усього часу його існування. У 1988-1991 роки в Україні були ліквідовані всі балістичні та крилаті ракети наземного базування меншої (від 500 до 1 000 кілометрів) та середньої дальності (від 1 000 до 5 500 кілометрів), а також 25 об’єктів, пов’язаних із ними.

Також Україна спільно зі США засудила розробку та випробування Росією балістичної ракети РС-26 «Рубеж» на дальність близько 2 200 км, а також розширення бойових характеристик оперативно-тактичного ракетного комплексу «Іскандер-М».

«В Україні особливо занепокоєні інформацією про те, що Росія розробила та вже розмістила ядерну ракетну систему середньої дальності, у зоні досяжності якої перебувають деякі європейські столиці, а також із приводу проведення в березні 2019 року в окупованому Криму військових навчань із застосуванням комплексу “Іскандер-М”», – кажуть у МЗС.

Залишити коментар