П'ятниця, 4 грудня

Українського політв’язня Балуха знову відправили до ШІЗО, а заарештований у Криму Едем Бекіров потребує термінової медичної допомоги й адекватного лікування. 

Балуха закрили в ШІЗО в колонії № 4 у російському Торжку 30 липня на 15 діб. У «Кримській правозахисній групі» нагадали, що за чотири місяці в цій колонії його зачиняють у ШІЗО вже вшосте. Вони звертають увагу, що це ставить під загрозу його здоров’я, підірване попередніми голодуваннями в знак протесту та суворими умовами утримання в колонії: після численних відправлень до ШІЗО Володимира Балуха на півроку перевели у приміщення камерного типу.

В українця в ув’язненні вже тривалий час є проблеми зі здоров’ям, але особливого лікування йому не надають.

Тим часом у міжнародній правозахисній організації Human Rights Watch повідомили, що заарештований у Криму тяжкохворий Едем Бекіров потребує «термінової медичної допомоги й адекватного лікування».

«Російські чиновники в Криму повинні негайно перевести активіста Едема Бекірова в лікарню для обстеження й лікування», – ідеться в повідомленні правозахисників від 3 серпня.

Старший науковий співробітник Human Rights Watch по Європі й Центральній Азії Юлія Горбунова зазначила, що Бекіров тяжкохворий, тому рідні й адвокати побоюються за його життя.

«Він повинен перебувати в лікарні, де він може отримати адекватну медичну допомогу, а не в камері попереднього ув’язнення», – вважає Горбунова.

Залишити коментар