Четвер, 26 листопада

Родина одеських державних службовців має у своїй власності сотні квадратних метрів елітної нерухомості, земельну ділянку на березі моря, золото, діаманти та ще цілий перелік коштовного майна, однак далеко не все задекларовано відповідно до закону. Про це повідомляють місцеві видання з посиланням на декларації, опубліковані самими держслужбовцями.

Повний перелік елітного майна журналістам вдалося скласти, проаналізувавши декларації судді Одеського апеляційного господарського суду Марини Мишкіної та її дітей – одеського прокурора Разміка Аракеляна та судді Одеського окружного адміністративного суду Марії Аракелян.

Згідно з опублікованими відомостями, суддя Мишкіна за минулий рік заробила на своїй посаді майже 643 тисячі гривень, а також отримала пенсійні нарахування у розмірі 61 тисячі гривень. Окрім того, співробітниця господарського суду вказала у декларації додатковий дохід у 276 тисяч – заробітну плату у Південно-західному апеляційному господарському суді. Попри вказані кошти, Мишкіна була вимушена взяти кредит на суму 25 тисяч гривень. Місцеві журналісти запевняють: для того, аби зберегти золото та діаманти, унесені до декларації. Про цінність прикрас свідчать зокрема і правила декларування для державних службовців: вносити до звіту варто лише ті ювелірні вироби, вартість яких перевищує 100 мінімальних заробітних плат в Україні.

Діаманти, золото та елітна нерухомість: родина одеських держслужбовців приховала з декларації ряд цінного майна

Марина Мишкіна

Також ЗМІ звернули увагу на нерухомість судді. Згідно з інформацією, опублікованою у відкритому доступі, службовиця володіє квартирою, загальна площа якої становить 116 кватратних метрів. Поза тим, журналісти звертають увагу на те, що у свіжій декларації відсутні відомості про земельну ділянку площею у чверть гектару та будинок на 380 кватратних метрів на самому березі Чорного моря. Примітно, що в декларації за 2015 рік Мишкіна вказує ці об’єкти як свою власність, а вже в 2016-му – ця інформація зникає зі звіту.

Одеські журналісти запевняють: суддя просто переоформила земельну ділянку та будинок на колишнього чоловіка та власних дітей, котрі також працюють у державних структурах. Останні, до речі, зникли зі звітів Мишкіної разом із вказаною нерухомістю, хоча це й прямо суперечить правилам декларування майна.

Якби Мишкіна все ж внесла доньку-суддю та сина-прокурора до власної декларації, їй довелося б декларувати також діамантове намисто, дві автівки дітей та ще чотири елітні квартири в Одесі загальною площею близько 400 кватратних метрів. Також судді довелося б пояснити джерела надходження більш ніж 150 тисяч гривень, котрі вона подарувала доньці. Окрім цього, Марія Аракелян у позаминулому році отримала ще 70 тисяч від колишнього чоловіка Мишкіної, проректора Одеської юридичної академії

Таким чином, аналіз декларації родини Мишкіної засвідчив численні порушення чинного законодавства та правил декларування для державних службовців.

Залишити коментар