Вівторок, 24 листопада

У мережі розпочався новий флешмоб на підтримку Уляни Супрун. Користувачі вимагають від нової влади залишити пані Уляну на посаді в новому Кабінеті Міністрів. Чому наша країна потребує Супрун, та про що хештеги #СелфізУ та #Улянувміністри – розповідаємо в реакціях. 

Громадський активіст Сергій Стерненко, на життя якого тричі скоювали замах, наголосив, що в нашій країні катастрофічно мало міністрів та посадовців, які викликають довіру, і ще менше тих, хто буквально йде проти системи та запроваджує позитивні зміни. Один із таких нетипових урядовців, за словами Стерненка, – саме Уляна Супрун.

Блогер Антон Ходза також написав допис на підтримку Уляни Супрун, навівши низку простих запитань, котрі, здається, доволі прозоро пояснюють, чому нам не варто змінювати очільницю Міністерства охорони здоров’я. Пригадав автор і розвінчування міфів про манту та сидіння на протязі, і підтримку громадських активістів, і боротьбу з фармацевтичною мафією.

Олексій Цимбалюк, ветеран війни, активіст і той самий «кілер» Аркадія Бабченка, пригадав, як у 2014 році Супрун приїздила на базу «Правого сектору» та навчала тактичній медицині, взявши із собою не одну сотню аптечок та справжні рюкзаки парамедиків.

Журналіст Айдер Муждабаєв теж виступив проти звільнення Уляни Супрун з посади, наголосивши, що це може бути першою великою помилкою нової влади. Муждабаєв наголошує, що найбільш правильним кроком у бік громадянського суспільства від нової влади може бути саме підтримка урядовиці.

Блогер Іван Оберемко переконаний, що Уляна Супрун та збереження шляху її реформ – це один із найбільших викликів для Володимира Зеленського

Сергій Марченко, блогер та експерт ринку праці, назвав Супрун одним із міністрів, якому дійсно складно дорікнути в особистому збагаченні за державний кошт. Поза тим, Марченко не вірить, що нова влада прислухається до учасників флешмобу. На його думку, вона поки що не слухає нікого, однак написати допис на підтримку чиновниці все ж важливо. Щонайменше, аби відчути, хто готовий до дій.

Активістка Катерина Бутко наголосила, що це чи не перший в історії флешмоб на підтримку міністра. На думку авторки допису, жодна людина в уряді Володимира Гройсмана не заслуговує залишитися на посаді настільки, як Супрун.

Владислав Грезєв, ліцензіат і куратор TEDxKyiv, голова та співзасновник ГО OPIR.ORG, переконаний, що жодних альтернатив Уляні Супрун наразі немає, адже це перший міністр, що наважився піти проти системи та запустити повноцінну трансформацію. На думку Грезєва, Супрун – найкращий урядовець, який був у країні. 

Павло Бондаренко, координатор TEDxKyiv, також переконаний, що Уляна Супрун – найбільш принципова, патріотична та професійна людина в цьому уряді. А тому слід відстоювати нинішній курс та синхронізувати факт найдовшого перебування на посаді з повноцінним призначенням міністеркою.

Олександр Ябчанка, експерт «Реанімаційного пакету реформ», переконаний, що останні роки можна сміливо розділити на «до» та «після» Уляни Супрун. «До», за його словами, було багато розмов та мало практичних дій. Реальні кроки почались якраз «після». 

Андрій MedGoblin – лікар-анестезіолог, кандидат медичних наук, автор наукових праць та декількох патентів, наголосив: якщо ми зараз поступимось Уляною Супрун, наступний шанс на зміни отримають хіба що наші онуки. Якщо цей шанс буде взагалі.

За словами журналіста й активіста Павла Островського, команда Супрун змогла впровадити багато важливих змін в інтересах пацієнтів, розпочала втілення масштабної медичної реформи, про яку інші міністри лише пафосно говорили, і довела, що зміни можливі. Навіть попри шалений саботаж на місцевому рівні. А ще урядовиця змогла підвищити увагу українців до свого здоров’я, і за це також, на думку автора, варто подякувати окремо.

І наостанок – чудова робота художника Андрія Єрмоленка.

Збирав реакції та мріяв про селфі з У Степан Коза

Залишити коментар