Субота, 30 травня

Метеоблог головного синоптика країни

Активний циклон із Балкан нещодавно так стрімко пронісся Україною, що, наприклад, в Одесі за один день випало дві місячні норми опадів. Негода вирувала на півдні, охопила схід та центральну частину України. Дощі суттєво знизили температуру повітря та сприяли улюбленій українській забаві – усе пропало, коли це закінчиться й а нам за що?

Тому атмосфера вирішила не доводити ситуацію до крайнощів – прогнала циклон, найняла антициклон, поміняла північно-західний вітер на південно-західний та домовилася з південними широтами про поставку теплого повітря.

Найближчими днями в Україні очікується підвищення температури повітря до спекотних значень. Протягом дня стовпчики термометрів коливатимуться в межах +25+30 градусів. У південній частині, на сході та в центрі місцями передбачається +28+33 градуси. На північному заході України повітря буде свіжішим, +23+26 градусів.

Наступного тижня погода зазнаватиме невеликих термічних коливань. У понеділок, 12 серпня, температура повітря дещо знизиться на півночі й північному сході та становитиме +22+27 градусів, а в західних областях, навпаки – потепліє.

У південній частині, у більшості центральних областей спека посилиться і в середині наступного тижня, 13-14 серпня, якраз на Маковія; температура повітря становитиме справжні літні +28+34 градуси. 14 серпня короткочасне, але відчутне, похолодання прийде в західні області – очікується +20+24 градуси. Проте загалом, можна підсумувати, що найближчим часом нещодавні пледи та навіть легкі пуховики будуть недоречними. Тепла погода домінуватиме.

Метеоблог головного синоптика країни

Джерело: wetteronline.de

Важливий нюанс – 8 серпня у більшості областей України очікується посилення південно-західного вітру до штормових поривів, 15-20 м / с. Циклон із зливами, градом та шквалами вже давно став метеорологічною історією, але атмосферні фронти все ж найближчим часом відвідають Україну.

Короткочасні дощі з грозами найбільш ймовірні у західних областях та на півночі території. А ось південна частина, центр та східні області України опиняться під впливом антициклону – переважатиме суха сонячна погода.

У Києві кінець тижня буде теплим, навіть спекотним; упродовж дня температура повітря досягатиме +27+30 градусів. Спекотніше буде 8-9 серпня, вихідними температура повітря знизиться до +26+28 градусів.

На початку наступного тижня спекотна повітря маса переважатиме у столиці, із другої половини тижня очікується послаблення спеки. Протягом 8-11 серпня в Києві місцями можливі короткочасні дощі та грози. 8 серпня південно-західний вітер посилиться до 15-18 м / с.

Новий тиждень у столиці суттєвих дощів не принесе, хіба що 15 серпня є ймовірність короткочасних опадів та локальних гроз.

Літо триває, серпень радує око кавунами, сливами, абрикосами та неймовірного кольору баклажанами, хтось вже відчуває разом зі свіжими ранками прийдешню осінь та сумує, а хтось насолоджується сонцем та теплом, ніби літо щойно розпочалося. Кожен знайде у серпні щось своє – зрілість літа дарує нам безліч можливостей бути щасливим. Головне – цим правильно скористатися.

Наталка Діденко

Залишити коментар