Середа, 28 жовтня

Головред російського «Еха Москви» Олексій Венедиктов повідомив пропагандистському виданню «Страна» про намір відкрити представництво радіостанції в Києві за умови перегляду… закону про мовні квоти. Що думають про це в мережі – розповідаємо (цензурно) у реакціях.

Журналіст Ігор Соловей нагадав, що у Венедиктова було кілька спроб «засунути» на український ринок «Ехо Москви». Перша з них – під час Помаранчевої революції. Друга – за часів Януковича. І ось нова спроба – за часів президентства Володимира Зеленського. Журналіст запевняє: головна мета – це створити прецедент зі зміни мовного закону та отримати прямий доступ до українських вух. 

Журналіст Айдер Муждабаєв коротко пояснив: «Ехо Москви» – це засіб масової інформації, котрий запрошує в ефір та публікує російських терористів і вбивць українців. По суті, переконаний автор, крок Венедиктова – спроба прямої диверсії Кремля в Україні.

Громадський активіст Сергій Стерненко, коментуючи цю новину, наголосив: росіяни мають бути в Росії, а не продовжувати вільно їздити до України та навіть навчати нас жити. Поза тим, активіст зауважив, що Венедиктов після інтерв’ю для «Страни» зробив світлину на фоні Служби безпеки України. Це фото Стерненко називає знущаннями над спецслужбою та всіма нами.

Блогерка Олена Монова переконана: сам факт того, що головред «Еха» вирішив приїхати до України та озвучити якісь плани, при цьому ще й висуваючи умови щодо перегляду закону про мовні квоти, свідчить багато про що. У принципі – про все. 

Письменник Андрій Курков спробував пояснити все максимально просто: у Москві немає «Еха Києва», як і в самому Києві, адже місто живе для себе та України, без бажання, аби відлуння нав’язувалось по всьому світу. А ось «Ехо Москви» мешканці Донбасу чують уже п’ять років.

Дипломат Дмитро Кулеба порадив Венедиктову як справжньому російському лібералу та патріоту робити такі фото на тлі будівлі ФСБ на Луб’янці. І щоб позаду палали щойно підпалені ним вхідні двері ФСБ. А ось подібні світлини перед СБУ – це, на думку Кулеби, знущання з ліберальності країни перебування. 

Нардеп восьмого скликання Борислав Береза різко негативно відреагував на можливість появи в Києві «Еха Москви», додавши, що з таким самим успіхом радіостанція може перейменуватися на «Ехо Мордора» чи «Унітазне ехо». Однак в Україні, як запевняє Береза, їх не буде.

Політтехнолог Олексій Голобуцький коротко констатував: у деяких випадках намордник і короткий повідець Кремля для російських «ЗМІ» – очевидно корисна штука.

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва наголосила: нам не потрібні «Ехо Москви» в Україні й російські зірки та проповідники в українських містах, адже ми маємо свої, українські радіостанції та своїх артистів і поетів. 

Журналістка та волонтерка Ольга Решетилова натомість запропонувала подивитися на ситуацію під дещо іншим кутом: додаткові громадяни РФ в українських тюрмах нам не завадять, адже можуть поповнити обмінний фонд. Так що ласкаво просимо.

Збирав реакції сам собі «Ехо Кози» Степан Коза

Залишити коментар