Середа, 19 лютого

Зеленський спростив надання українського громадянства іноземцям, котрі захищали нашу країну, та росіянам, котрі зазнали політичних переслідувань. Як на такий указ відреагували у мережі – розповідаємо у реакціях.

Політична експертка Олеся Яхно-Белковська переконана, що рішення Зеленського спростити набуття громадянства для росіян – це велика помилка. Авторка допису пояснює: бути в російській опозиції – це не завжди бути за Україну. На переконання експертки, використовувати спрощену процедуру будуть, передусім, провокатори та агенти російських спецслужб. 

Ветеран російсько-української війни та блогер Роман Кулик наголосив: щодо першої категорії осіб, для яких спростили процес набуття громадянства – тих, хто брав участь у бойових діях, – питань немає. А ось щодо росіян, котрі зазнали політичних переслідувань, Кулик впевнений: винятки можна робити лише для тих, хто допомагає нашим в’язням у РФ, та представникам корінних народів, які протистоять федеральній владі Росії.

Нардеп восьмого скликання Сергій Висоцький вважає, що для захисту росіян, котрих переслідує Кремль, достатньо існування інституту політичного притулку. Натомість у душі Зеленського, на думку політика, живе концепція України як іншої Росії.

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва вважає, що таке рішення президента категорично не підходить нам, оскільки «кожен російський ліберал мріє зробити тут другу Росію». Зрештою, авторка констатує: команда Зеленського – спеціалістка у діджиталізації, команда ж Путіна вміє вдало відправляти агентів у відпустки та на роботу в ролі журналістів. 

Історик і журналіст Вахтанг Кіпіані також критично поставився до рішення президента, наголосивши, що для росіян було б цілком достатньо статусу політичного біженця. 

Громадський діяч і активіст руху «Відсіч» Сергій Оснач нагадав, що закон про мову передбачає складання іспиту з мови для отримання громадянства, якщо тільки це не становить державного інтересу чи особи не мають визначних заслуг перед Україною. На думку Оснача, масова роздача паспортів російським «опозиціонерам» не тільки не становить державного інтересу для України, а прямо йому суперечить.

Натомість політичний експерт Олексій Мінаков бачить у наказі Зеленського певний позитив. За його словами, Кремль сприйме таке рішення як ляпас, а тому дистанція між Києвом та Москвою буде лише збільшуватись. Експерт додає: це пряма відповідь на рішення Путіна спростити отримання російських паспортів мешканцями окупованих областей.

Громадський активіст Андрій Смолій вважає, що під виглядом «політично переслідуваних росіян» до України можуть потрапити адепти «русского мира», котрі прагнуть будувати другу Росію. Без української мови, культури, руху до Європи та українських цінностей.

Політолог і публіцист Станіслав Федорчук також розкритикував рішення президента, нагадавши, що українська діаспора, котра підтримувала Україну в найтемніші її часи, не має і досі жодних привілеїв для отримання українського громадянства.

Блогерка Ольга Лень також виступила проти рішення Зеленського. На її думку, тут варто говорити не про спрощення, а про єдину для всіх процедуру.

Семен Кабакаєв, координатор групи «Стоп Терор», відкрито виступив проти того, аби українське громадянство отримували російські «ліберали», котрі постійно сиплються на питанні: чий Крим?

Нардеп восьмого скликання Володимир Ар’єв підкреслив, що в указі нема поки що жодних запобіжників від інфільтрації російського дестабілізаційного сценарію. Отже, треба пильнувати, коли, згідно з указом, будуть вноситися відповідні законопроєкти. 

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар